“Artan veri depolama ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunuyoruz”

Veri depolama ve yönetiminde dünyanın önde gelen ismi NetApp, kolaylıkla kurulabilecek ve uygulama gereksinimleri büyüdükçe sorunsuz ve kesintisiz şekilde ölçeklendirebilecek yenilikçi sistemler ile şirketlerin her geçen gün daha da artan veri depolama ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunuyor. Yüksek performanslı flash teknolojileri, günümüzde veri depolama ve veri yönetiminde en kritik unsurlardan biri haline geldi. Biz de NetApp olarak inovasyona dayalı ürün stratejilerimizin temelinde yatan performans ve hız odaklı hibrit Flash ürün grubumuza odaklanarak, kurumsal kullanıcılarımızın verinin hızına yetişmelerini sağlayacak atılımlar yapıyoruz. Dahili çözümlere kıyasla şirketlerin yüzde 90’a kadar daha az maliyetle verilerini herhangi bir bulut sistemine hızla yedeklemesine imkan tanıyan AltaVault® ve all-flash yeniliğinden yararlanan uygulamalar için optimize edilmiş FlexPod çözümleri ile şirketlere flash ile hızlandırılmış ve bulut ile bütünleşmiş depolama çözümleri için paylaşımlı ve bağımsız altyapılar sunuyoruz. Aynı zamanda geleceğin teknolojilerinden hibrit bulut sistemlerinin iş fırsatlarını dönüştüren potansiyelini şirketlere gösterme konusunda sektöre de öncülük ediyoruz. NetApp olarak FAS Serisi’nin temel alındığı çalışmalarda, disk temelli yedekleme, donanım temelli şifreleme ve veri yönetiminde yönetici görevlerini tanımlama konularında altı ayrı çözümle güvenlik önlemlerini de artırıyoruz.

NETTTT

FLEXPOD, HİZMETE AYIRDIĞINIZ ZAMANI ARTIRIRKEN RİSKLERİNİZİ MİNİMUM SEVİYEYE ÇEKER
NetApp ve Cisco’nun ortak geliştirdiği FlexPod çözümleri kurumların, gelen talepleri hızla yanıtlarken bilgi işlem maliyetlerini düşürmeyi amaçlar. Bu çözüm ile kurumlar maksimum hizmet zamanı kazandığı gibi riskleri minimum seviyeye düşürür. FlexPod çözümleri; önceden tanımlanmış depolama, ağ ve sunucu teknolojilerini birleşik altyapı çözümleri kapsamında sunan esnek çözümlerin bir bütünüdür. FlexPod çözümleri kapsamında sunulan All Flash FAS ile flash depolamanızın belirli bir kısmını, içeriklerinizi belirlemiş olduğunuz bir uygulama ile çalıştırmaya tahsis edebilirsiniz. Çözüm içerisinde yer alan Cisco® Application Centric Infrastructure gibi yazılım tanımlı yenilikler, gelecek nesil veri merkezlerinde donanım kaynaklarınızı otomatikleştiren akıllı yazımlar kullanır. FlexPod bileşenleri süreklilik, tekrar ve doğru zamanlama gerektiren uygulamalarınızda size yardımcı olacak şekilde birleştirilmiş ve standartlaştırılmıştır. Böylece her FlexPod uygulamanızda harcayacağınız enerjiyi, taban alanını, kullanılabilir kapasiteyi, performansı ve maliyeti tam olarak planlayabilirsiniz.

NETAPP’IN ÇÖZÜMLERİ MİLYONLARCA DOLARLIK TASARRUF SAĞLAR
Veritabanı çalışma ve depolama hızını artıran, güvenliği
daha da sağlamlaştıran, yanıt süresini kısaltan, hizmet seviyelerini yükselten, enerji harcamalarını azaltan ve maliyetleri büyük ölçüde aşağı çeken tümleşik, paylaşımlı çözümler ile NetApp dünya genelinde birçok başarılı işe de imza atıyor. NetApp bu çözümleri ile şirketlerin esneklik/servis seviyelerinden feragat etmeden maliyetlerini düşük seviyelerde tutmasına katkıda bulunuyor. Örneğin İngiltere’deki devlet üniversitesi Loughborough, NetApp’ın hibrit bulut çözümü ile BT maliyetlerinden 3,6 milyon dolar tasarruf elde etti ve BT konsolidasyonunda yüzde 80’lik bir oran yakaladı.

ALL FLASH FAS ÇÖZÜMÜMÜZ VERİ ANALİZLERİNDE PERFORMANSI
DORUĞA ÇIKARIR
NetApp olarak all-flash depolama ürünleri yelpazemizi yeni modeller ile genişletmeye devam ediyoruz. All Flash FAS (AFF) 8000 serisi yeni modeller birinci sınıf performansı ile endüstrinin en iyi veri yönetimini tek bir çözümde bir araya getiriyor. Bu yeni modeller flash performansını ve verimliliğini artıran Data ONTAP™ FlashEssentials™ yeniliklerini de içeriyor. All-flash depolama teknolojisi, uygulama performansını artırarak ve sunucu verimliliğini geliştirerek şirketlerin iş süreçlerini ciddi şekilde değiştiriyor. Ancak bugün piyasadaki diğer all-flash çözümlerinde; kurumlar için uygulama entegrasyonu, yerleşik veri koruması ve bulut ile entegrasyon gibi çekirdek öneme sahip özellikler bulunmuyor. AFF8000 serisi ise all-flash sistemlerini kurumların gelişimi için hazır hale getirecek yararlar sunuyor. Eskiyen verileri kusursuz bir şekilde flash üzerinden disk ve buluta taşıyabilen NetApp, müşterilerin yatırım karlılığını da artırıyor. Dört AFF8000 modeli; bağımsız sistemler veya FlexPod birleşik altyapı çözümleri içerisinde satın alınabiliyor. AFF8000 serisi için yeni kurulum ve uzatılmış destek seçeneklerimiz de bulunuyor.

NETAAAA
ALTAVAULT ILE STATÜKOYA MEYDAN OKUYORUZ
Günümüzün iş dünyasında geleneksel yedekleme yavaş, riskli, pahalı ve karmaşık. Kullanıcılar veri kayıplarını minimum seviyeye düşürmeyi ve verileri hızlı bir şekilde kurtarmayı istiyor. Ancak BT, eski yedekleme ve geri yükleme stratejilerini kullanarak bu değişime ayak uydurmakta zorlanıyor. Bu talepleri karşılamak için AltaVault® bulut tabanlı depolama çözümleri ve hizmetleri ile müşterilerimiz verilerini dahili çözümlerine kıyasla yüzde 90’a kadar daha az maliyetle belirlediği politikalarla, hem kendi ortamlarına hem de herhangi bir bulut sistemine hızla yedekleyebiliyor. Kurumsal yedeklemede depolama alanı büyürken bütçe ve edinme maliyetleri yatay seyrediyor. Bant genişliği maliyetleri ile kısıtlamalar büyüyen veri tabanları nedeniyle daha da ağırlaşıyor. Bu zorluklara ek olarak birçok kurum hala teyp yedeklemeye bel bağlıyor. Böylece aktarım sırasında medya kaybı riski, kesintiler ve veri kayıpları artıyor. Bu kurumlar acil onarım prosedürlerini yeterince test etmekte de eksik kalıyorlar. NetApp AltaVault çözümlerini kapsayan hibrit bulut yedekleme stratejisi etkili ekonomi, hız ve güvenlik sunuyor. Böylece kurumlar yedekleme ve geri yükleme hizmetlerinin seviyelerini karşılayabiliyor.

DATA FABRIC MİMARIMIZBULUT HİZMETLERİ ARASINDA GÜVENLI BIR KÖPRÜ KURAR
SDS destekli, hızlı ve güvenilir Data Fabric mimarimiz sayesinde işletmeler, kendi BT sistemleriyle seçtikleri bulut hizmetleri arasında güvenli bir köprü kurabiliyor. Data Fabric mimarisini, özellikle bulutun avantajlarını artıracak teknolojilerden biri olan hibrit bulut sistemleri için geliştirdik. Sunduğumuz bu çözüm, müşterilerimizin mevcut BT altyapılarını maliyet avantajı ve esneklik açısından iyileştiriyor ve iş etkisini artırıyor. Farklı donanımlara yüklenebilen ve zengin otomasyon kabiliyetiyle ön plana çıkan Yazılım Tanımlı Depolama (SDS) da, artık buluta geçiş yaparak işletmelerin kendi sistemleriyle bulut ortamları arasında kapsamlı bir veri yapısı (data fabric) oluşturmaya başlıyor.
SDS, artık bulut ortamları arasındaki verilere tek bir noktadan ulaşım sağlamanın yollarından biri olarak öne çıkıyor, veri yönetimini sadeleştirerek mevcut uygulamaları buluta taşımayı kolaylaştırıyor ve iş performansını her seviyede artırıyor. Nesne Depolama odaklı SDS sistemleri de benzer bir şekilde farklı ortamlardaki veri havuzlarını birbirine bağlıyor. NetApp Cloud ONTAP gibi yazılım tanımlı depolama çözümlerinin sunduğu depolama verimliliği ise veriyi genel buluttan taşımak ve aktif veriyi uzun süreler boyunca genel bulutta depolamak için ayrılan yüksek bütçeleri aşağı çekiyor. Düşük maliyetli ve yüksek performanslı bu teknolojik bileşenler, 2015’le birlikte işletmelerin dış dünyayla kurduğu iletişimi de kökten değiştirecek.

Leave a Reply