Bilgi güvenliği sektöründe dev birleşme

Türkiye’de bankacılık sektörü başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteren şirkete güvenlik çözümleri sunan Websense, devlet güvenliği seviyesinde siber güvenlik ürünleri sunan ABD’li Raytheon ve Avrupa’nın en önemli ağ güvenliği firmalarından Stonesoft’un firewall çözümleri ile güçlerini Forcepoint çatısı altında birleştirdi.

Websense, 2016 yılına çok önemli bir yenilikle başladı. Devlet güvenliği seviyesinde geliştirdiği siber güvenlik çözümleri ile bilinen, ABD merkezli Raytheon ve Avrupa’nın önde gelen ağ güvenliği firması Stonesoft’un firewall ürünleri ile güçlerini birleştiren Websense, artık yoluna Forcepoint ortak markası ile devam edecek.

2015 yılında Raytheon ile siber güvenlik konusunda öncü şirket konumunu daha ileriye taşımak için güçlerini birleştiren Websense, Raytheon’un Sureview Analytics ürünlerini de portföyüne katmıştı. Aynı dönemde Stonesoft firewall ürünlerini de bünyesine katan Websense, tüm bu markaları Forcepoint çatısı altında bir araya getirdi.

Gartner tarafından üst üste 6 kez en iyi içerik güvenliği çözümü olarak seçilen TRITON güvenlik mimarisine de sahip olan Websense, Türkiye’de de 10 yılı aşkın süredir yüksek pazar payı ile birçok sektörün güvenliğini sağlıyor. Özellikle bankacılık sektöründe güvenlik alanında en çok tercih edilen markalardan biri olan Websense yeni dönemde de Forcepoint markası ile çözümler sunmaya devam edecek.

Forcepoint Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Kıdemli Direktörü Hüsamettin Başkaya, “Websense’in bilgi güvenliği sektöründe uzun yıllardır süregelen liderliği, Raytheon ve Stonesoft firewall ürünlerinin de eklenmesiyle yeni Forcepoint markası altında eşssiz bir hale geldi. Saldırıların sürekli yenilenen metotlarla kurumları tehdit ettiği günümüzde yeni nesil bir güvenlik şirketi olarak Forcepoint 4D Siber Güvenlik Vizyonunu ortaya koyduk. Bu vizyon ile birlikte Türkiye’de ve dünyada birçok sektörün bilgi güvenliğini sağlamaya emin adımlarla devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Uçtan uca ve entegre çözümlerin önemine değinen Forcepoint Türkiye Ülke Müdürü Levent Turan “Günümüzde tehditler çok farklı yollar ile ağlarmıza ve bilgisayarlarımıza sızabilyor. Web veya e-posta gibi yollar üzerinden gelen bu tehditler farklı zamanlarda gelebildiği gibi, her biri aynı anda da sistemleri etkilemeye çalışabiliyorlar. Bu sebeple web, e-posta, veri ve ağ güvenliği teknolojilerinin birbirleriyle doğal bir entegrasyon sağlayarak tehditlere karşı uçtan uca bir güvenlik sağlanması şart oluyor. Uçtan uca bütünleşik güvenlik sağlayan bir teknoloji yatırımı kurumlar için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Forcepoint olarak Stonesoft Next Generation Firewall ürün ailesinin de gücünü alan uçtan uca entegre güvenlik mimarimiz kurumları ihtiyacı olan bilgi güvenliğini güçlü bir şekilde sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

 

Leave a Reply