CeBIT Bilişim Eurasia 17-19 Aralık’ta gerçekleşiyor

CeBIT Bilişim Eurasia ve Global Conferences geçtiğimiz yıl yenilenen yüzde yüz iş dünyası konsepti ile şirketler, sektörler ve kamu için dijitalleşme çözümlerine, zorluklarına ve fırsatlarına odaklanıyor. “İnovasyon ve Geleceğin Teknolojileri” ana teması etrafında 17-19 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik,  Ar-Ge ve İnovasyon; Data Center;  Sağlık Teknolojileri; Eğitim Teknolojileri; Uydu, Yayıncılık, Kablo ve IP TV ve ERP  Özel Bölümleri ile dijitalleşme süreçlerini ele alacak.

Türkiye’de Ar-Ge yapan ve inovatif ürünler geliştiren bilgi teknolojileri firmalarını,  Ar-Ge Merkezlerini, Teknokent firmalarını,  Teknoloji Transfer Ofisleri ve Melek Yatırım Ağlarını, Ar-Ge ve İnovasyon Özel Bölümü‘nde bir araya getirecek olan etkinlik; Data Center Özel Bölümü kapsamında ise Türkiye’de hızla artan veri merkezleri ihtiyacına cevap veren üreticileri buluşturacak. Akıllı ürünlere, mobil ve IPTV’ye yönelen Uydu, Yayıncılık ve Bilişim sektörü’nün yenilikleri ise katılımcı firmalar tarafından Uydu İletişimi Özel Bölümü’nde sergilenecek.

Dijitalin egemen olduğu yeni dönem için kurumsal dönüşümde farkındalık yaratmayı hedefleyen ERP Komitesi Özel Bölümü ise ulusal ve uluslararası profesyonelleri bir araya getirerek bilgi ve işbirliği olanaklarını geliştirecek. Üç gün boyunca ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Özel Alanı’nda pazarın gelişimi ve başarı hikayeleri, inşaat, perakende, hizmet, otomotiv vb. sektörlerinde yönetim metodları, perakende sektöründeki teknolojik gelişmeler, Omni – Channel perakendecilik, CRM ve müşteri deneyimi, kurumsal yazılım projelerinde yeni yaklaşımlar, depo yönetim sistemleri, İş Zekası’nda 5N1K gibi birçok başlıkta panel ve seminerler düzenlenecek.

Bilişim ve iletişim teknolojileri sayesinde, hizmet kalitesinin ve hizmete erişimin artırılmasının ve maliyetlerin optimize edilmesinin hedeflendiği eğitim ve sağlık sektörlerine dönük gerçekleşecek Eğitim Teknolojileri ve Sağlık Teknolojileri özel bölümlerinde ise uzaktan eğitim, kişiselleştirilmiş sağlık, giyilebilir ve 3D teknolojiler gibi yenilikçi çözümler ve mobil hizmetler kararvericilerle buluşacak.

Sağlık bilişimine yön veren platform ‘Dijital Sağlık Zirvesi’ de bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Global Conferences kapsamında gerçekleştirilecek. Dijital Sağlık Zirvesi’nin bu yılki toplantı teması “Sağlıklı Bir Geleceğe Adım Atın”  olacak. Zirve, ayrıca, Türkiye’de ilk kez uygulanacak  mHealth Sertifika Programı‘na da ev sahipliği yapacak.

Odaklandığı konularla Avrasya’nın dijital dönüşümüne katkı sunmayı amaçlayan CeBIT Bilişim Eurasia, Türkiye’de ICT sektörünün yeni pazarlara doğru gelişimini destekleyerek önemli bir misyon daha üstleniyor.

 

 

 

 

Leave a Reply