Dijital İşletmeler için Uyarlanabilir Uygulamalar çağı

Her yıl EMEA ülkelerinde düzenlenen ARIS User Day seminerleri, bu yıl ilk kez İstanbul’da gerçekleştirildi. Bugüne kadar İngiltere, İsrail, Norveç, Kuzey Amerika ve İtalya gibi ülkelerde dijital işletmelere rehberlik eden etkinlik, Software AG Türkiye ve Consulta Yönetim Danışmanlığı’nın öncülüğünde ARIS kullanıcılarını ve bilişim teknolojileri (BT) sektör temsilcilerini ağırladı.

Software AG Dijital Dönüşüm Çözümleri Direktörü Eric Roovers, Brisa Süreç Yönetimi Müdürü İlker Şahin, Türkiye İş Bankası İş Mimarisi Müdür Yardımcısı Serap Şenol ve Türkiye İş Bankası İş Mimarisi Uzmanı Aysu Arısoy’un konuşmacı olarak katıldığı etkinliğin odak noktası, Dijital Çağda Süreç Mükemmelliği ve Çeviklik oldu.

Perakende, üretim ve bankacılık sektörlerindeki dijital dönüşüm sürecinde ARIS ile gerçekleşen başarı hikâyelerinin, dünya çapındaki en iyi uygulamaların ve müşteri deneyimlerinin paylaşıldığı etkinlikte ayrıca Software AG Türkiye Genel Müdürü Nil Bağdan ve Consulta Yönetim Danışmanlığı Yönetici Ortağı Tolga Acarlı söz aldı.

“Dijital çağda süreç mükemmelliğinin yeni adresi Uyarlanabilir Uygulamalar”

Konuşması sırasında yenilikçi BT çözümlerinin kurumlar ve şirketler için rekabet avantajı yarattığına dikkat çeken Software AG Türkiye Genel Müdürü Nil Bağdan, iş dünyasının bugününü ve yarınını şu sözlerle değerlendirdi: “Dijitalleşme, günümüzde tüm işletmelerde kökten bir dönüşüm meydana getirirken, geleneksel uygulamalar bu hıza yetişemiyor. Dijital işletmeler ise, artık, hepimizin bildiği gibi, inovasyon, çeviklik ve değişime uyum kabiliyetleriyle faaliyet gösterdikleri sektörlerde farklılaşıyorlar. Bugün, kurumların, yeni bir iş modelini başarılı veya başarısız kılan en kritik etken olduğu dijital çağda, uzun vadeli bir kullanım öngören, kullanıma hazır geleneksel ERP ürünleri, dijitalleşen yeni iş süreçlerine yönelik esnek, özelleştirilebilen ve farklılaşabilen teknolojiler ile güçlendirilmiş durumda. Artık Dijital İşletmeler’de fark yaratan en önemli unsur gelişmiş BT altyapısıdır. Diğer bir deyişle BT, Dijital İşletmeler’in asıl işidir. Dijital İşletmeler’de süreç mükemmelliğinin yeni adresi ise, mikro-hizmetlere odaklanan Uyarlanabilir Uygulamalar’dır.”

nil_bagdan

Bağdan’ın ardından sözü devralan Consulta Yönetim Danışmanlığı Yönetici Ortağı Tolga Acarlı ise, ilk oturumunda ARIS ile iş stratejilerini hayata geçirme ve operasyonel etkinlik konularına eğilirken, ikinci oturumunda çok kanallı iletişim ve satış çağında değişen dijital perakende ve müşteri deneyimi başlıkları altında, esnek süreç yönetimi, çok kullanıcılı entegrasyon, hızlı yanıt süresi, ölçeklenebilir süreç uyumluluğu ve otomatik izleme-düzeltme gibi ARIS’in perakendecilere sunduğu avantajları aktardı.

 

Müşteriyle yüzde 100 dijital temas noktası

Software AG Dijital Dönüşüm Çözümleri Direktörü Eric Roovers, yaptığı sunumda Blockbuster ve Netflix karşılaştırmasından yola çıkarak dijital dönüşümde müşteri deneyimi ve hizmetlerine değindi. Şirket değerinin müşteri memnuniyetiyle ve %100 dijital temas noktası oluşturmakla doğru orantılı olarak belirlendiğini dile getiren Roovers, oturumda ARIS Cloud bulut çözümlerinin büyüme başarısıyla ilgili çarpıcı rakamlara yer verdi.

Roovers, 2015 yılında yeni müşteri sayısında yüzde 300 büyüme kaydettiklerini, ücretsiz deneme sürümlerini indirenlerin sayısında yüzde 200 artış olduğunu ve toplam sözleşme bedelinde yüzde 1000 artış elde ettiklerini belirtti. ARIS API ve mobil çerçevesini paylaşan Roovers, dünya çapındaki ARIS kurumsal başarı hikâyelerini, örneklerle birlikte katılımcılarla paylaştı.

 

 

Leave a Reply