Enocta yeni öğretim yılına hazır

Enocta, yenilenen Akademik Eğitim Kataloğu ve Akademik Eğitim Platformu (EAEP) ile yeni öğretim yılında üniversite yönetimi, öğrenciler ve öğretim üyeleri için mekânsal ve zamansal sınırları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

 

Enocta Akademik Eğitim Kataloğu ile üniversitelerin açtığı uzaktan eğitim programlarına kayıt yaptıran herkes dünyanın her yerinden 7/24 derslere katılabiliyor. Lisans, ön lisans ve yüksek lisans düzeyindeki zorunlu dersler ve popüler bölüm derslerini bir araya toplayan katalog hâlihazırda yaklaşık 50 binden fazla öğrenci tarafından kullanılıyor.

 

Üniversiteler, Türkçe ve Tarih gibi ortak zorunlu (5i) dersleri ve İşletme, İş Sağlığı ve Güvenliği gibi popüler bölüm derslerini Enocta Akademik Eğitim Kataloğu’ndaki her biri 14 haftalık bölümlere ayrılmış içeriklerle online olarak sunabiliyorlar. Kurumsal logolarla arayüzleri özelleştirilebilen Enocta Akademik Eğitim Kataloğu’ndaki eğitimler, HTML5 formatında mobil cihaz uyumlu olarak hazırlandığı için öğrenciler de bu eğitimlere masaüstü bilgisayarlardan, tabletlerden ve akıllı telefonlardan kolaylıkla erişebiliyorlar. Profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan etkileşimli, animasyonlu ve sesli eğitimler, öğrencilere keyifli bir öğrenme deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

 

Enocta Genel Müdürü Tijen Armağan, akademik eğitim çözümlerinde en kritik noktanın erişim kolaylığı ve fırsat eşitliği olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Öğretim üyeleri ülkenin en ücra köşesindeki öğrencilerin bile evine zengin ders araçlarıyla birlikte konuk oluyor. Ayrıca ulaşım sorunları yüzünden ön lisans, lisans ve yüksek lisans eğitimi alamayan, üniversite deneyimi yaşayamayan engelli öğrenciler, diğer öğrencilerle aynı şartlarda aktif olarak derslere katılma imkânı kazanıyor. İş hayatının yoğun temposundan yüksek lisansa vakit bulamayanlar ise, bu sistemle mesai saatleri dışında sanal sınıflarda derslere katılabiliyor, katılamadıkları dersleri arşivden takip edebiliyorlar.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Gediz Üniversitesi’ne, Acıbadem Üniversitesi’nden Bursa Orhan Gazi ve Siirt Üniversitesi’ne kadar Türkiye’nin farklı bölgelerindeki üniversitelerde, 50 binden fazla öğrenci, Enocta Eğitim Kataloğu’nun sunduğu avantajlardan sonuna kadar faydalanıyor. Hem zamandan hem de mekândan tasarruf sağlayan üniversiteler, akademik eğitiminin önündeki engelleri aşmak için önemli bir adım atmış oluyor.”

 

Uzaktan üniversite eğitiminin bütün ihtiyaçları aynı çatı altında

 

Enocta’nın Akademik Çözümleri arasında, Akademik Eğitim Kataloğu’nun yanı sıra, Enocta Akademik Eğitim Platformu (EAEP) da yer alıyor. Türkiye’nin akademik süreçlere uygun ilk yerli eğitim yönetim sistemi olan EAEP, öğrenci işleri yazılımı gibi üniversitelerin diğer sistemleriyle entegre edilebiliyor; Akademik Eğitim Kataloğu ile birlikte üniversite öğrencileri ve kadrolarına yönelik bir çözüm olarak derslerin, akademik faaliyetlerin ve idari süreçlerin zaman ve mekândan bağımsız olarak yönetimini sağlıyor.

 

Türkiye’nin en yaygın kullanılan akademik uzaktan eğitim yönetim sistemlerinden biri olan EAEP, online soru bankasından sınav sistemine kadar her alanda hızlı ve etkin ölçümleme olanakları sunan online bir kampüs gibi işliyor. TÜBİTAK tarafından AR-GE kapsamında değerlendirilen platform, esnek altyapısı sayesinde yeni eğitim trendlerini yakalayarak talep doğrultusunda sürekli güncellenebiliyor. Bilgi güvenliği ve kullanılabilirlik konusunda da en yüksek standartları temel alan platform, üniversitelerin uzaktan eğitime geçişte ihtiyaç duydukları tüm fonksiyon ve özellikleri tek bir çatı altında sunabiliyor.

 

 

 

Leave a Reply