GBA Mentor Clinic’te seçilen 3 girişimciye “Ziya Abi Özel Ödülü” verilecek!

Girişimciler, mentorlar ve iş meleklerinin buluşma noktası GBA Mentor Clinic 3’te, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden GBA yatırımcılarından Ziya Boyacıgiller’in anısına, mentorların seçeceği 3 girişimciye “Ziya Abi Özel Ödülü” olarak toplamda 9 bin TL ödül verilecek. 

Türkiye’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından Galata İş Melekleri (GBA), Türkiye’deki genç girişimcilere verdiği destekler nedeniyle sektörde “girişimcilerin ağabeyi” olarak tanınan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Ziya Boyacıgiller’i anmak için bu yıl ilk kez etkinlik kapsamında gelecek vadeden girişimcileri ödüllendirecek.

29 Nisan’da İstanbul Sheraton Maslak’ta düzenlenecek olan GBA Mentor Clinic III’te, etkinliğe katılan 45 mentorun gün boyunca yapacağı değerlendirmeyle favori girişimciler seçilecek. Etkinlik sonunda yapılacak kura ile belirlenen üç girişimci, 3 biner TL ödül kazanacak.

GBA-Logo

GBA etkinliğine izleyici olarak katılmak isteyen girişimciler ve üniversitede eğitim hayatını sürdüren girişimci adayları, http://www.galatabusinessangels.com/gbamentorclinic adresindeki kayıt formunu doldurarak Mentor Clinic 3 etkinliğine ücretsiz katılabiliyorlar.

GBA Mentor Clinic III’te neler var?

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) 2014 Yılı Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programları kapsamında desteklenen “Ulusal/Uluslararası Mentorluk ve Melek Yatırımcı Ağı Oluşturulması” Projesi çerçevesinde, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ana sponsorluğu ve Turkcell gold sponsorluğuyla gerçekleştirilecek olan GBA Mentor Clinic III, fikir aşamasında olan girişimcileri ekosistemin Türkiye’deki ve Avrupa’daki önemli temsilcileriyle buluşturacak.

Johnson Paradigm Ventures Başkanı ve Sophia Business Angels Başkanı Candace Johson, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Fina ve Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Endeavor Başkanı Murat Özyeğin’in konuşmacı olarak yer alacağı etkinliğe, Insider (SociaPlus) Kurucu Ortağı Hande Çilingir, Woto Kurucu Ortağı Ekin Çağlar, Hızlıçeviri Kurucu Ortağı Serkan Haslak ve Ustaeli Kurucusu Tarık Sinan panelist olarak katılacak.

 

Etkinliğin ikinci kısmında; Murat Özyeğin, Ali Sabancı, Emre Kurttepeli, Melih Ödemiş, Soner Canko, Sadok Kohen, Alemşah Öztürk, Fırat İşbecer gibi finanstan perakendeye, e-ticaretten bilişim sektörüne kadar kendi alanlarında başarılı olmuş 50’ye yakın mentor, iş geliştirme, finans, yatırım, sosyal girişimcilik, dijital pazarlama, medya iletişimi, hukuk ve ekip kurma gibi çeşitli başlıklar altında, 20’şer dakikalık birebir görüşmeler aracılığıyla girişimcilere ilgilendikleri alanlarda yol gösterecekler. Ayrıca Candace Johson ve Marcel Dridje gibi Mentor Clinic için yurt dışından özel olarak gelen isimler hem girişimcilere mentorluk yapacak hem de girişimlerin Avrupa’ya açılması konusunda destek verecekler.

Leave a Reply