HP’den KOBİ’lere özel yeni yazıcı ve PC’ler

HP yeni Pro serisi masaüstü, dizüstü ve all-in-one (AiO) PC’si ile birlikte yeni yazıcı ve çok işlevli yazıcılarını duyurdu. Her ölçekten şirketin ihtiyaçları için tasarlanan ürünler, özellikle KOBİ’lere önemli avantajlar sunacak.

HP’nin yakın bir geçmişte, 750 BT yetkilisi ve yöneticisiyle gerçekleştirdiği bir araştırma, KOBİ’lerin teknoloji konusunda yaşadığı en önemli endişeleri gözler önüne sermişti. Araştırmada bu endişeler, üretkenliği artırmanın yeni yollarını bulma, güvenlik tehditlerine karşı getirilmesi gereken çözümler ve BT maliyetlerinin yönetimi olarak tanımlanmıştı. Yeni HP Pro 400 serisi yazıcılar ve PC’ler de bu sorunların çözümünü hedefliyor.

HP EMEA Genel Müdürü Enrique Lores, ürünlerle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Müşterilerimiz, sınırlı bütçe ve BT kaynaklarıyla, kurumlarının üretkenliği ve güvenliği üzerinde önemli etki sahibi olan teknoloji kararlarını alırken yaşadıkları zorlukları bizimle sürekli olarak paylaşıyorlar. HP olarak müşterilerimizi destekliyor, yeni HP Pro serisi PC ve yazıcılar gibi ticari seviyede çözümlere erişimlerini sağlıyoruz. Nihayetinde, iş ihtiyaçlarına yönelik becerileri, karşılayabilecekleri maliyetlerle sunuyoruz.”

Her ölçekten şirkette olduğu gibi KOBİ’lerde de teknoloji kullanımı iş süreçleri açısından çok önemli avantajlar yaratıyor. İş yaşamı ve kişisel yaşam arasındaki sınırlar belirginliklerini her geçen gün yitirirlerken, kurumlar mobil ve birlikte çalışma ilkelerine ilgi gösteren işgücünü kendilerine çekmek için çaba sarf ediyor. KOBİ’ler, modern iş şartları için tasarlanmış, cihazların birbirlerine kolaylıkla bağlanabildiği ve çalışanların da birlikte çalışma şartlarını yerine getirmelerine olanak tanıyan bir teknolojiye ihtiyaç duyuyor. Tüm bunların, kablolar ve özel ekipmandan bağımsız olarak gerçekleştirilmesi gerekiyor.

HP’nin Pro serisi masaüstü, dizüstü ve AiO bilgisayarları KOBİ’lere uygun maliyetli, kurumsal seviyede ve yeni nesil çalışanların kullanmaktan keyif aldığı tüketici cihazlarından ilham alan teknolojiler sunuyor. HP’nin 120.000 saatten fazla test[i] içeren Total Test sürecinden geçen cihazlar, bu yönleriyle işin zorlu şartlarına ve evde kullanıma uygun hale getirildi.

Pro serisi PC’lerin birinci sınıf güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleri KOBİ’lere, kritik öneme sahip iş verileri ve cihazlarını koruma imkânı tanıyor. HP BIOSphere sistem açılışı esnasında donanım yazılımına BIOS-seviyesi koruma sağlarken, HP Client Security[ii] hassas verilerin güvenliği için çok faktörlü kimlik doğrulama ve sabit disk şifreleme sunuyor. Tüm yeni ürünler Windows 10 işletim sistemi ve ek güvenlik katmanlarıyla birlikte sunuluyor.

Yeni HP LaserJet 400 serisi yazıcılar ve çok işlevli yazıcılar en hızlı ilk sayfa basımı, en hızlı çift taraflı baskı ve kendi sınıfının en düşük enerji tüketimi gibi özellikleriyle KOBİ’lerin iş süreçlerine ve üretkenliklerine önemli katkılar sağlayacak. HP, yeni cihazlarıyla müşterilerine, cihazın açılışından kapanmasına kadar olan süreçte baskı ortamlarını güvence altına alma konusunda verdiği desteği sürdürüyor. Bunu da Pro serisine getirdiği dahili güvenlik özellikleriyle yapıyor. Bunların arasında PIN Baskı özelliğiyle baskı işi saklama gibi avantajlar yer alıyor.

Leave a Reply