IDC CIO Summit 2015 Antalya’da yapıldı

IDC, CIO Summit 2015 ile, bu yıl yine en kapsamlı CIO Summit organizasyonunu gerçekleştirdi.

IDC, Türkiye’nin en büyük kurumlarının ve Global markaların CIO’larını 8-10 Nisan tarihleri arasında Antalya’da ağırladı.    Etkinlik IDC Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları’nın açılış konuşmasıyla başladı. Etkinliğin ana temasının “3. Platformda BT ve İş Birimlerinin Buluşması” olarak belirten Çizmecioğulları, CIO’ların ihtiyaçlarına cevap verebilecek içerikler hazırladıklarını ve bu içerikleri sunmalarının BT odaklı çözümleri anlatmak adına kabiliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olduğunu belirtti.

1428773302_idc-nevin-cizmeciogullari

Çizmecioğulları açıklamasının devamında, “2014 yılında sizlerden aldığımız değerli geri bildirimler sayesinde, deneyimlerini başkalarına aktarmak, en iyi uygulamaları paylaşmak ve dikey spektrumdan yeni bilgiler edinmek isteyen CIO’lar için networking fırsatları ile bu yılki etkinliği birebir iletişim açısından geliştirdiğimizi duyurmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca, BT Yönetici Programlarımıza dayanarak beş adet bilgilendirici çalıştay yapacak olmaktan da heyecan duyuyoruz. Günümüzün zaman açısından kısıtlı BT yöneticilerinin daha etkin teknoloji kararları verebilmesine yardımcı olmak üzere tasarlanan bu oturumlar temel yönetişim uygulamalarının geliştirilmesi ve kurumsal çapta sürdürülebilir rekabetçi avantajların elde edilebilmesine yönelik tavsiyeler aktaracaktır.” dedi.

IDC CIO Summit 2015’te ikinci konuşmacı IDC’nin Başkan Yardımcısı Stephen Elliot oldu. Elliot teknolojinin genel, bireysel, ticari ekonomi, veri, yetenek ve kuruluş ekonomilerine yön verdiğini açıkladı. Bunlarla birlikte 2016’da Global şirket yöneticilerinin %70’inin en önemli konularından birinin güvenlik olacağını açıkladı. Kurumların satın alma veya yeni uygulama geliştirme aşamalarında öncelikli olarak güvenlik konusuna odaklanılacağını ve bu süreçlerde sadece CEO – CIO’ların değil tüm üst düzey yöneticilerin güvenliği öncelik haline getireceğini belirtti. Bunlarla birlikte gelecekte CIO’ların ve vendorların strateji değişikliğine gideceklerini, CIO’ların bu aşamalarda iyi bir dinleyici olması, liderlik yapması, teknolojideki değişimleri iyi takip etmesi ve bunlara uyum göstermesi gerektiğini anlattı.

1428773479_idc-oturum

Sonraki oturumlarda Microsoft’tan Çiğdem Kayalı, Borusan Holding’den Ali Fuat Çötelioğlu , Eczacıbaşı Holding’den Levent Kızıltan,  TAV Airport Holding’den Binnur Güleryüz Onaran, Ak Sigorta’dan Metin Demirel, Zorlu Holding’den Murat Zeren, Ülker’den Murat Özkan ve birçok yönetici ve CIO’nun konuşmacı olarak yer aldığı panellerde teknolojik çözümler ve bilgi işlem projelerinde karşılaşılan sorunlar ve gerçekleştirilen başarılardan söz edildi.

CIO’lar ve katılımcı firmalar etkinliğin oldukça faydalı geçtiğini söyleyip bu gibi sektörün nabzını tutan, ortak sorun ve çözümlere ışık tutan etkinliklerin projelerinde yönlendirici etkiye sahip olduğunu belirttiler.

Leave a Reply