The growing adoption of ledger live desktop crypto wallet reflects the platform's reliability and efficiency in providing users with a seamless and secure environment to manage and exchange their digital assets with ease.

“IFS olarak çözüm ortaklarımızla geniş bir ekosistem ile hizmet veriyoruz”

ÖZNUR TEKİNER, IFS TÜRKİYE PAZARLAMA MÜDÜRÜ

IFS, büyüyen işletmelerin verimlilik sorunlarını çöz­meye yardımcı ERP sistemleri geliştiren global yazılım firmasıdır. Sunduğumuz ürün ve hizmetler işletmelerin kaynaklarını daha verimli kullanarak daha iyi bir işletme performansı, büyüme ve rekabet avantajı yakalamasını sağlar. IFS’in yeni nesil ürünü IFS Applications benzersiz kolay kullanım özellikleri, işletmenin uçtan uca tüm ih­tiyaçları kapsayabilen fonksiyonalitesi ve esnek mimari altyapısı ile her ölçekteki işletmenin ihtiyacını karşılaya­cak şekilde tasarlanmıştır. IFS Applications ciddi bütçeler ve emeklerle kurulumu gerçekleşen iş zekası çözümünü de içerisinde bulundurur. IFS Applications 9 ile birlikte gelen önemli fonksiyonlardan biri olan iş zekası çözümü IFS Lobby son kullanıcı tarafından konfigüre edilebilen rol spesifik ekranları ile şirketinizin durumunu üstün gör­sellikle yansıtır. IFS Applications kullanım kolaylığı açısın­dan da çok önemli özellikleri bulunmaktadır. Google like search adı verilen kurumsal arama motoru, sürükle bırak ile doğrudan doküman ekleme ve görüntüleme, yapışkan notlar ile ekranlara not ekleme, görev yöneticisi ile kurum içi görev atama ve bilgi isteme, analiz ekranları ile dashbo­ardlar ile raporlara kolay erişim, IFS Talk ile kurum çalışan­larının kurumsal yazılımları üzerinden birbirleri ile konu­şabilmesi ve mesajlaşa bilmesi, bilgi kartları gibi kurumsal yazılımların kullanılmasını daha da kolaylaştıran pek çok özellikle donatılmıştır.

00-10

IFS olarak dört ana uzmanlık alanımız mevcut. Bunlar Endüstriyel Üretim Yönetimi, Varlık ve Servis Yönetimi, Proje Yönetimi ve Tedarik Zinciri Yönetimi. Büyümemizi bu alanda gerçekleştiriyoruz. Uzman olduğumuz alanlar­da deneyimli kadromuz ve çözüm ortaklarımız ile başarılı projeler yapmaya odaklanıyoruz. Bu çekirdek alanlar doğ­rultusunda da pek çok özel sektörel çözümümüz bulun­maktadır. Otomotiv, Makina, Savunma, İnşaat ve Taahhüt, Gemi İnşa, Enerji, Yapı elemanları, Metal-Alüminyum, Plas­tik, Gıda, Telekom, Kimya, Elektrik gibi sektörlerin dışında Müze Kart projesi gibi tamamen o sektöre spesifik çözüm­ler IFS altyapısını kullanarak geliştirebiliyoruz. IFS Appli­cations standart ERP çözümlerinin ötesinde birçok farklı süreci de aynı süit içinde yönetme imkanı sunuyor. PLM (Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi), CRM ( Müşteri İlişkileri Yönetimi), HR (İnsan Kaynakları Yönetimi), Performans Yönetimi, Ekolojik Etki Yönetimi, Doküman Yönetimi ve İş Modelleme diğer çözümlerinden bazılarıdır.

IFS Applications’u Türkiye ERP pazarında farklılaştıran üç temel unsur vardır. Bunlardan ilki IFS Applications’un teknolojik ve fonksiyonel özellikleridir. IFS Applications Servis Odaklı Mimari – SOA olarak da bilinen bu mimari sa­yesinde şirketlere yüzde yüz uygun yazılım sunma imkanı

00-8

tanır. Kullanıcı dostu ekranları, web tabanlı yapısı ve son kullanıcıya yönelik pek çok özelliği ile kullanım kolaylığı sunar. IFS olarak tek uzmanlığı ERP olan bir şirketiz. Bu nedenle ürünümüz IFS Applications’un dünyada kabul görmüş ve gelecekte benimsenecek olan iş süreçlerine uygunluğu ve en geçerli teknolojiler ile çalışması temel konumuzdur. IFS Applications özellikle orta ve büyük öl­çekli işletmelerin tüm fonksiyonlarını baştan sona kapsa­yan bir yapı sunar. Birçok ERP yazılımı bir işletmenin tüm süreçleri için tek başına yeterli gelmeyebilir, ek yazılımlar ile çözüm sağlanır. Örneğin Ar-Ge, Proje Yönetimi, Servis Yönetimi, Doküman Yönetimi, Üretimden Veri Toplama gibi genellikle 3. Parti yazılımlarla sağlanan uygulamalar, IFS Applications’da standart paket içerisinde sunulmak­tadır. Böylece bir işletme IFS Applications aldığında başka hiçbir ek yazılıma ihtiyaç duymaz. Yani IFS Applications bir şirketin bütün ihtiyaçlarını tek bir ürün ile karşılar.

Bizi ayrıştıran ikinci temel nokta danışman ekibimizin bilgi ve deneyimidir. IFS Türkiye on beş yıl tecrübesi olan danışmanları bünyesindeki çekirdek kadrosunda koru­yan geniş ve deneyimli bir ekibe sahiptir. Aynı zamanda Türkiye’de farklı uzmanlıklarda ve farklı bölgelerde hiz­met veren çözüm ortaklarımız ile geniş bir ekosistemde hizmet sunuyoruz.

Üçüncü temel nokta ise müşterilerimiz ve eserlerimizdir. IFS olarak müşterilerimizi hizmet verdiğimiz firmalar ola­rak değil geniş bir ailenin bireyleri olarak görmekteyiz. Her bir proje müşterilerimizle birlikte yoğun emek har­cadığımız ve sonuçlarıyla birlikte gururlandığımız eserler ortaya çıkarmıştır. IFS Türkiye’de iki yüzün üzerinde müş­teri sayısı ile pazarda en yaygın kullanılan ikinci global ya­zılım konumunda.

IFS Applications tüm fonksiyonları ile Windows tabletler­den kullanılabiliyor. Ayrıca iOS ve Androidler için gelişti­rilmiş özel aplikasyonlar bulunuyor. IFS Touch Appsadı verdiğimiz bu aplikasyonlar ile hızlı rapor görüntüleme­den seyahatlerinizde yaptığınız harcamaların girişine kadar hayatınızı kolaylaştıran pek çok spesifik uygulama ile doğrudan IFS Applications entegrasyonu ile hayatınızı kolaylaştırıyor. Ayrıca yeni versiyonumuz IFS Applicati­ons 9 ile pek çok özellik iWatch ve Gear gibi akıllı saatlerle entegre edilmiş durumdadır.

IFS web tabanlı yapısı ve sanal serverlarda çalışabilmesi sayesinde çok uzun zamandır bulut bilişim alanında hiz­met veriyor. Müşterilerimize şu an hem kendi ortamla­rında sanallaştırılmış sunucular üzerinde, hem de bulut servis sağlayıcılarının sağladığı altyapılar üzerinde pri­vate-cloud IFS uygulamalarının kurulumunu yapıyoruz. Bu sayede müşterilerimiz yüksek maliyetli bir donanım yatırımı yapmamış oluyor, aylık ödenebilen, sürdürülebi­lirliği ve yönetimi kolay olan data centerlar üzerinden IFS uygulamalarını kullanıyorlar. Özellikle büyümekte olan şirketler için yatırımın zamana yayılması ve aylık öde­meler ile yapılması açısından önemli bir avantaj oluyor. Ayrıca çok yakın bir zaman diliminde IFS Managed Cloud on Microsoft Azure hizmeti ile tüm altyapıyı ve yazılımı kapsayacak hizmeti de sunuyor olacağız.

İnternet teknolojilerinin gelişimi ile “nesnelerin interneti” ve bu etkiyle 4. Endüstri devrimi başladı. Bu konu dün­yada olduğu gibi Türkiye’de de gündemimize oturdu. Bu devrim en başta tedarik zinciri yönetimi, üretim yönetimi ve ürün geliştirme – ürün yaşam döngüsü yönetiminde büyük bir evrim yaşatacak. Diğer bir yandan Endüstri devrimi kullanıcı deneyiminden ateşleniyor. Kurumsal yazılımların iş süreçlerindeki verimliliği artırırken tekno­lojiyle paralel olarak gelişmesi ve kullanıcı deneyimini de yüksek tutması gerekiyor. IFS olarak vizyonumuzun oda­ğında kullanıcı deneyimini maksimuma çıkarmak olduğu için bu teknolojilere ilk geçen ERP yazılımlarından oldu­ğumuzu söyleyebiliriz. Bu teknolojik gelişmelerle birlikte şirketler verilerinin analizinde de daha hızlı olmak ve gör­sel olarak desteklenmek istiyor.

00-9

IFS, 1983 yılında İsveç’te kurulan ve dünya genelinde 60 ülkede 80 ofiste faaliyet gösteren, araştırma kuruluşları tarafından lider olarak gösterilen global kurumsal yazılım sağlayıcılarından biridir. Aralarında BMW, Volvo, Saab, Emirates, Lockheed Martin, Amerikan Hava Kuvvetleri, Jotun gibi firmaların da bulunduğu üç bine yakın müşte­risi ve bir milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor.

IFS Türkiye ofisi ise 2004 yılında kuruldu. Bu tarihten itibaren hızlı bir büyüme göstererek farklı sektörlerde 200’den fazla müşteriye ve 20 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı. IFS bu rakamlar ile global ERP yazılımları arasında Türkiye’de en fazla implementasyona sahip 2. ERP yazı­lımı oldu. Bağımsız araştırma şirketi olan Gartner ERP tedarikçilerini değerlendirdiği Magic Quadrant raporun­da da IFS’i dünyadaki lider iki ERP firmasında biri olarak gösterir.

Leave a Reply