İndeks Bilgisayar’da satış ve net kârda yüksek artış

İndeks Bilgisayar, 2015 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarında büyüme ve net kârda rekor seviyeye ulaştı. Şirket, hedeflenenin üzerinde bir satış ve net kâr grafiği çizerek satışlarında yüzde 50,9, net kârında ise yüzde 78,1’lik bir büyüme oranına erişti.

BT sektörüne yönelik yaptığı yeni yatırımlar ve atılımlar, satış ve net kârda İndeks Bilgisayar’a artış getirdi. Bu sonuçların elde edilmesinde, şirketin geçtiğimiz yıllarda imzaladığı Apple distribütörlük sözleşmesi, mobil dünyadaki yeni atılımları, katma değerli ürün gruplarına yönelik yeni kontratları ve iştirak şirketleriyle birlikte telekom sektöründe gerçekleştirdiği yeni işbirlikleri önemli rol oynadı.

Satışlarda yüzde 50,9, net kârda yüzde 78,1’lik artış

2015 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarına göre şirketin satışları, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 50,9 oranında artış gösterdi. 31 Mart 2014 tarihinde 495,4 milyon TL’lik satış gerçekleştiren şirket, 31 Mart 2015 tarihi itibarıyla 747,7 milyon TL’lik oldukça yüksek bir seviyeye ulaştı. Net kâr ise, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 78,1 oranında artış gösterdi. 31 Mart 2014 tarihinde 6  milyon TL’lik net kâr gerçekleştiren şirket, 31 Mart 2015 tarihi itibarıyla 10,6 milyon TL’lik rekor bir seviyeye ulaştı.

“Sloganımız: Verimli, kârlı ve güçlü bir şekilde büyüyen Index Grup”

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Index Grup CEO’su Erol Bilecik, “İndeks Bilgisayar’ın 2013 sonunda dünyanın en değerli markalarından biri olan Apple ile imzaladığı iPhone distribütörlük anlaşması, 2014 içerisinde akıllı mobil ürünler alanında hem şirketimizin hem de bağlı olduğumuz Index Grup’un büyümesine çok olumlu katkılarda bulundu” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Kısaca, ‘verimli, kârlı ve güçlü bir şekilde büyüyen Index Grup’ sloganına hala sıkı sıkıya bağlıyız ve iş stratejilerimizi bu doğrultuda geliştirmeye devam ediyoruz. Özellikle ‘4S’ olarak adlandırılan Software (yazılım), Server (büyük sunucular), Storage (büyük bilgi depolama ürünleri) ve Services (servisler), bu dönemde olduğu gibi 2015 yılı boyunca da sıkı bir şekilde tutunacağımız katma değerli alanlar olacaktır.”

 

 

 

 

Leave a Reply