İş hayatına ara veren kadınlar için uzaktan eğitim projesi

“Yeniden İşbaşı Yapan Kadınlar Platformu” YenidenBiz.com, kendi bünyesindeki iş hayatına ara vermiş eğitimli ve deneyimli kadınların yeniden iş hayatına hazırlanmaları ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaları amacıyla, Enocta ile birlikte uzaktan eğitim projesi başlattı.

Aktif kadın istihdamını artırarak iş hayatında çeşitlilik, esneklik ve verimlilik sağlamak, Türkiye’nin rekabet gücüne ve ekonomik gelişimine ivme kazandırmak amacıyla 2013 yılında faaliyetlerine başlayan ve 2014 sonunda dernekleşen YenidenBiz.com, yeniden iş hayatına atılmak isteyen kadınlar için uzaktan eğitim projesi başlattı.

Enocta işbirliğiyle geliştirilen uzaktan eğitim projesi, platformun aday havuzunda yer alan herkese açık. Bilişim teknolojilerinden finansa, hukuktan iş sağlığı ve güvenliğine, müşteri hizmetlerinden sigortaya kadar birbirinden farklı sektörleri kapsayan online eğitim içerikleri, yetenekli insan gücüne ihtiyaç duyan şirketlerin aradığı çalışan profilini destekleyecek şekilde kullanıcılara sunulacak. Uzaktan eğitim projesi kapsamında e-öğrenme fırsatından yararlanan kadın adayların başarıları ise, sınav ve rapor modülleri ile online olarak ölçülüp değerlendirilecek. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan adaylara da eğitim sonunda katılım sertifikası verilecek.

Proje hakkında konuşan YenidenBiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Güçlü Onur: “İş hayatının her alanında kadınların varlığını önemsiyoruz. YenidenBiz, iş hayatı dışında kalan kadınlar için bir ‘işe dönüş metodolojisi’ geliştirerek, hem kadınlar hem de iş dünyası nezdinde farkındalık yaratmayı amaçlıyor ve kadınları tekrar istihdama kazandırma konusunda farklı yollar öneriyor. İş hayatına hazırlık döneminde eğitimin çok önemli bir gelişim aracı olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple YenidenBiz bünyesinde 2014 yılı başından beri yaptığımız sınıf içi eğitim ve atölyelere ek olarak, Enocta işbirliği sayesinde zaman ve mekândan bağımsız olarak birçok değerli içeriği adaylarımıza sunabiliyor olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Enocta_logo

Enocta CEO’su Ahmet Hançer ise, “YenidenBiz.com ile birlikte hayata geçirdiğimiz uzaktan eğitim projesinin, uzun bir aradan sonra iş hayatına atılmak için fırsat arayan kadınların mesleki ve kişisel gelişimlerine önemli katkılarda bulunacağını düşünüyorum. YenidenBiz.com’un sunduğu mentorluk, koçluk, kariyer desteği ve eğitimlerle birlikte bir bütün olarak adayları geliştireceğine inandığımız bu projenin, hem kadın adaylarımızın istihdamına hem de Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına fayda sağlamasını diliyorum. Yeni iş ortağımız YenidenBiz.com’a böylesine önemli bir eğitim projesini başlattığı ve bizimle birlikte yol aldığı için ben ve ekibim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Leave a Reply