İspanyol devi Mango Türkiye’de iletişim ve güvenliğini KAREL çözümleriyle sağlıyor

 

Dünyanın lider İspanyol hazır giyim markası Mango, Türkiye’deki mağaza güvenliğini ve iletişimini Karel’e emanet etti. 23 ildeki 100’den fazla Mango mağazasında Karel IP iletişim çözümleri, CCTV kameraları ve kayıt cihazları kullanılıyor.

Mango Türkiye’deki mağazalarının güvenliğini Karel’e emanet etti. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 23 ildeki 100’den fazla Mango mağazasının iletişim ve  güvenliği Karel IP iletişim çözümü, CCTV kameraları ve kayıt cihazları ile sağlanıyor.

İletişim ve güvenlik sistemi sizinle birlikte büyüyebilmeli

Mağaza sayılarındaki artışla birlikte daha esnek ve genişleyebilir bir yapıya olan gereksinimlerinin arttığını ifade eden Mango Türkiye Bilgi İşlem Müdürü Serkan Karabaş, “Türkiye’deki genişleme planlarımıza bağlı olarak gün geçtikçe artan mağaza sayısı gerek mağazaların merkezle, gerekse mağazaların birbirleriyle haberleşme frekanslarını da artırdı.

Perakende sektöründe, mağaza sayınız çoğaldıkça hizmet kalitesinde arzu edilen standardı yakalamak çok daha önem kazanır. İletişim ve güvenlik sistemi esnek ve dinamik olmalı; sizinle birlikte büyüyebilmeli. Hizmetin sürekliliği için 7/24 destek alabiliyor olmamız ise kararımızı etkileyen bir diğer önemli faktör.” dedi.

mango_gorsel

Dünya artık Türk markalarına güveniyor

Türkiye’de Mango’nun 1996 yılından bu yana, Karel çözümlerinin kullandığını ifade eden Karel Pazarlama Direktörü Nurşen Yıldırım, “Türkiye’deki uluslararası markaların çoğunda kendi ülkelerinin markalarını veya küresel markaları kullanmak konusunda katı bir duruşları olduğunu gözlemliyoruz. Mango bu  yaklaşımın aksine, bir Türk markası olan Karel’e güvendi. İspanya ve Fransa’dan sonra Türkiye Mango’nun en çok satış yaptığı üçüncü büyük pazar. Böyle büyük bir uluslararası markanın ve aynı zamanda perakende ağının iletişimini ve güvenliğini bir Türk markasına emanet etmesi Karel olarak yurt içinde ve dışında inşa ettiği güveni teyit ediyor” dedi.

Nurşen Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: “Karel IP iletişim çözümleriyle Mango mağazaları ve çalışanları birbirleriyle her an ücretsiz görüşebiliyor, böylece iletişim maliyetleri ve hızlanan iletişim süreciyle müşteri memnuniyeti açısından büyük avantaj sağlanıyor. Güvenlik kameraları seçilirken fonksiyonel olarak Mango’nun özel ihtiyaçlarına ve öncelikleri göz önünde bulunduruldu. Mağaza tasarımları ile uyumlu ve aynı zamanda gözetleniyorum hissi yaratmayan kameralar tercih edildi. Mango mağazaları ve mağaza içi depoları 7 gün 24 saat Karel çözümleri tarafından korunuyor, görüntüleri kaydediliyor. Mango yetkilileri bu kayıtları internet olan her yerden, bilgisayar, akıllı telefonlar, tabletler gibi internet erişimi olan cihazlar üzerinden izleyebiliyor.”

Leave a Reply