“İyi hizmet vermek için kurumda mutlaka CRM bilinci olmalı”

VeriPark Genel Müdürü Aslı Derbent Özkan

VeriPark olarak Microsoft’un tüm dünyadan sadece en yetkin 26 iş ortağının yer aldığı Microsoft Dynamics Global ISV listesinde yer almaya hak kazanan Türkiye ve MEA bölgesinin ilk ve tek yazılım şirketiyiz.

VeriPark, 1998 yılında İstanbul’da kuruldu. Finans ve bankacılık sektörüne yönelik geliştirdiğimiz yenilikçi çözüm ve hizmetlerle önce Türkiye’nin sonra bölgenin ve en sonunda da dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri arasında yer almayı başardık. 2007 yılında Dubai’de ofis açarak başladığımız bu global vizyon Londra, Riyad, Ajman, Bahreyn, Kahire ofislerinin açılışı ile birlikte büyük bir ivme kazandı. Şu an dünyanın dört bir yanına Türkiye’de geliştirdiği çözümleri sekiz ofisi ve 30 farklı ülkedeki iş ortağı ile sunan bir VeriPark var. Aynı zamanda gururla belirtebilirim ki VeriPark olarak Microsoft’un tüm dünyadan sadece en yetkin 26 iş ortağının yer aldığı Microsoft Dynamics Global ISV listesinde yer almaya hak kazanan Türkiye ve MEA bölgesinin ilk ve tek yazılım şirketiyiz.

veripark1
VeriPark olarak sunduğumuz çok kanallı bankacılık ve perakendecilik hizmetleri, müşteri ilişkileri yönetimi, mobil çözümler ve saha satış çözümleri ile Türkiye, Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Afrika’da bankalar, kredi kuruluşları, sigorta şirketleri, perakendecilik şirketleri, emeklilik fonları, telekom şirketleri, aracı kurum ve yatırım şirketlerinin, iş süreçlerini yeni nesil teknolojilerle dönüştürmelerini sağlıyoruz. Ayrıca Dynamics CRM üzerinde geliştirdiğimiz XRM projelerimizle kamunun vatandaş odaklı online dönüşüm projelerine adayız. Kuruluşumuzdan bu yana ulusal ve uluslararası platformlarda birçok ödül kazandık.
2014 yılında aldığımız ödüller arasında Ortadoğu ve Afrika’da “Yılın Microsoft Dynamics Bağımsız Yazılım Üreticisi Ödülü”, Türkiye’de “Yılın Microsoft İş Ortağı Ödülü”, Global Banking ve Finance Review tarafından “2014 Yılının En Yenilikçi Teknoloji Sağlayıcısı Ödülü”, VeriPark’ın VeriTouch ürününün başarıyla uygulandığı Suudi Yatırım Bankasına Microsoft tarafından Microsoft Dynamics Müşteri Mükemmeliyeti Ödülleri kapsamında verilen “2014 Yılı Finans Hizmetlerinde Sektör Mükemmeliyeti Ödülü” yer alıyor. 2015 yılında da VeriPark, Microsoft Dynamics Yılın İş Ortakları ve Yılın Bağımsız Yazılım Üreticisi Ödüllerinde hem dünyadaki yazılım şirketleri arasında hem Ortadoğu ve Afrika bölgesinde finalistlerden olduk. Microsoft, her yıl verdiği ödüllerle müşteri beklentilerin ötesinde yenilikçi çözümler sunan iş ortaklarını onurlandırıyor. VeriPark olarak bir dünya şirketi olmak için şirketi olmak için emin adımları ilerliyoruz.
CRM çalışmalarımız 2001 yılında emeklilik, sigorta ve bankacılık sektörlerine geliştirdiğimiz çözümlerle başladı. Devamında da perakende, kamu, akaryakıt şirketleri portföyümüze eklendi. Şu anda son derece güçlü bir rekabet var. Artık herkes hatta kamu bile vatandaşı, müşteriyi odağına ekledi.VeriPark olarak CRM için geliştirdiğimiz çözümleri Microsoft’un Dynamics CRM altyapısında uygulamaktayız. Dynamics platformu üzerinde geliştirdiğimiz sektörel çözümleri VeriTouch ürün ailesi altında topladık. Dynamics her gün gelişen Microsoft’un her yıl 1 milyar doların üzerinde yatırım yaptığı bir platform. Biz de bu gücü arkamıza alarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi anlayarak onlara özel çözümler üretiyoruz.
Satış otomasyonu, pazarlama, servis yönetimi gibi modüllerin yanında sadakat yönetimi, iş süreçlerini ve müşteri deneyimini oyunlaştırma, başvuru süreçleri, analitik CRM, öneri motoru ve tabletler üzerinden satış otomasyonu gibi yeni modüller geliştirdik. Müşterilerimiz, müşteri şikayet ve taleplerini çözen müşteri mükemmeliyeti birimini, tüm kanallarına çıkacağı kampanyaları, kampanyalarının bütçelerini, sadakat kartlarını, müşteri sözleşmelerini, bayilerini, bayileri ile yaptığı sözleşmeleri, sahada bayi ya da şubelerini denetleyen ekibini tek bir uygulama ile kontrol edebiliyor.
Reaktif yerine proaktif bir yaklaşımı hedefleyerek VeriTouch’ın tüm modüllerinde müşteri odaklı hizmeti öne çıkardık. VeriTouch ürünümüz aynı zamanda, “Certified for Microsoft Dynamics CRM” onayına sahip. Bu onay söz konusu çözümün bir Microsoft iş ortağı tarafından geliştirilmiş yazılım olarak en yüksek Microsoft standartlarını karşıladığını göstermesi açısından çok önemli.
İyi hizmet vermek süreçlerinizi değiştirmek ve müşterinin beklentilerine göre davranmak için bir kurumda mutlaka CRM bilincinin olması gerekiyor. CRM tanımından da anlaşılacağı gibi, bir pazarlama stratejisi olmakla birlikte, rakiplere yönelik avantaj sağlamak adına işletmeler için çok önemli bir noktaya gelmiş durumda. Müşteri ilişkilerini karlı hale getirebilmek, farklılaşma sağlamak, maliyetleri düşürmek, işletme verimliliğini arttırmak ve müşteri taleplerini tam anlamıyla karşılayabilmek, şirketlerin sahip olduğu CRM çözümlerinin yetkinlikleri ile doğru orantılı değişmekte.
Bahsettiğimiz operasyonel katkıların işletmelerin işleyişine doğrudan yansıması çok hızlı ve efektif bir şekilde olmakta. Çözüm devreye alındıktan sonra hemen ilk çeyrekte pozitif sonuçlar gözlemlenebilmektedir. Başarılı bir CRM projesi ile bir kurumun yatırımının 4-5 katını daha ilk yıldan çıkarabilmesi söz konusu oluyor ve bunu çok net gözlemleyebiliyoruz.
Türkiye’de bazı sektörlerde CRM bilinci nispeten çok iyi uygulansa da bazı sektörler için hala CRM bilincinin oturması gerekiyor. Ancak, sektörler ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler bulmak konusunda sıkıntılar yaşıyor. CRM hizmeti veren her şirket, talep edilen özelleştirmelerin sağlanması konusunda destek sağlayamıyor. Veripark olarak biz bu alana odaklanmış durumdayız ve hedef sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler üretmekteyiz. Bu sektörler arasında perakende, banka, sigorta, yatırım şirketleri, emeklilik ve kamu bulunuyor.
VeriPark OmniChannel yapısını Türkiye’de ilk olarak kurmuş ve finans kurumlarında implemente etmiş bir yazılım şirketi. En büyük avantajımız kurumların çok kanallı bir şekilde nasıl bir hizmet vermesi gerektiğine hakim olmamız. Çünkü müşteriler artık geleneksel kanallar yerine self servis ve internet üzerinden satın alma ve şikayetlerini bildirme metotlarına başvuruyorlar. VeriPark olarak bu konseptlere çok hakimiz ve CRM tarafında bunun nasıl yönetilmesi gerektiğini biliyoruz. Süreçleri doğru kurguladığınızda müşterinize her kanaldan aynı deneyimi yaşatmanız, hizmet verirken yeni satış fırsatları sunmanız ve müşteri hizmet mükemmeliyeti sağlamanız mümkün oluyor. VeriPark‘ın kanal entegrasyonları ile birlikte çok büyük adetlerde müşteriyi segmentlere göre bölerek onları kendilerini özel hissettirebilecekleri şekilde bir altyapı kuruyor ve bu konseptleri uçtan uca implemente edebiliyoruz. Bu sayede de müşterilerimizle uzun süreli işbirliğini devam ettiriyoruz.
Sosyal ve mobil artık sadece CRM değil tüm yazılım çözümlerinin bir parçası biz de bu özellikleri gerçekleştirmiş olduğumuz projelerde çok efektif kullanıyoruz. Satış ekipleri artık CRM ve satış otomasyonu çözümlerini tamamen mobil olarak cihaz bağımsız kullanabiliyor. Microsoft Dynamics CRM’in Social engagement modülü sayesinde de tüm sosyal medyayı dinleyebiliyor ve bu kanalları hem geri bildirim hem de pazarlama kanalı olarak kullanabiliyoruz. Böylece sunduğumuz platformda kurumlar bu parçalar için ayrı ayrı yatırımlar yapmak durumunda kalmıyor bu parçalarda çözümümüzün içerisinde bütünleşik olarak geliyor.

Reaktif yerine proaktif bir yaklaşımı hedefleyerek VeriTouch’ın tüm modüllerinde müşteri odaklı hizmeti öne çıkardık. VeriTouch ürünümüz aynı zamanda, “Certified for Microsoft Dynamics CRM” onayına sahip.

Leave a Reply