Kerem Bürsin’in bi’deneyim kampanyası ses getirdi!

Online Müşteri İlişkileri Yönetim Platformu MeaMinds’ın analizine göre, Kerem Bürsin’in başlattığı ve Yeni Nesil Sosyal Sorumluluk Hareketi’nin Türkiye’deki öncüsü olan bi’deneyim kampanyası sosyal medyada oldukça beğenildi.

Türk teknoloji şirketi Proline’ın Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen Online Müşteri İlişkileri Yönetim Platformu MeaMinds, 1 Mayıs 2015 – 20 Mayıs 2015 tarihleri arasında yaptığı sosyal medya analizi ile kullanıcıların Kerem Bürsin’in başlattığı bi’deneyim kampanyası üzerine paylaştığı mesajları mercek altına aldı.

Son dönemde Jennifer Lopez, George Clooney, Robert Downey Jr., Game of Thrones’un yazarı George Martin, Kobe Bryant gibi pek çok dünya yıldızının bizzat kampanya açarak destek verdiği “Yeni Nesil Sosyal Sorumluluk Hareketi”, Türkiye’de ilk kez Kerem Bürsin’in başlattığı bi’deneyim kampanyasıyla hayata geçti. Kampanyanın amacı AÇEV’in hem kırsal alanlarda hem de kentlerin göç alan bölgelerinde gerçekleştirdiği kadın desteklerine ve okuryazarlık eğitimlerine katkıda bulunmak.

Kampanyanın beğenilme oranı yüzde 96

Sosyal medya kullanıcılarının Twitter üzerinden bi’deneyim kampanyası hakkında paylaştığı mesajları inceleyen MeaMinds, yorum yapanların neredeyse tamamının kampanyayı beğendiğini gözler önüne serdi. Verilere göre paylaşılan mesajların yüzde 96’sı kampanya hakkında olumlu görüşlerden oluşuyor. Mesajların yüzde 2’si kampanyadan olumsuz bahsederken, diğer yüzde 2’lik dilim ise nötr mesajlar içeriyor.

MeaMinds’ın analizine göre Twitter kullanıcıları kampanya hakkında toplam 3291 tweet attı. Yazılan mesajların cinsiyet dağılımına bakıldığında yüzde 63’ünü kadınlar kalan yüzde 37’lik kısmını ise erkekler oluşturuyor. Paylaşılan kanallar kapsamında mobil cihazlar yüzde 86’lık bir orana sahipken masa üstü bilgisayarların oranı yüzde 14.

2011 yılında kullanıma sunulan MeaMinds; Twitter ve Google+’ta paylaşılan içerikleri “olumlu”, “olumsuz” ve “nötr” olarak anlamlandırarak, kurumlara pazar analizi, etki değer analizi, rekabet analizi gibi her markanın ihtiyacına göre farklı raporlama imkânları sunuyor.

Leave a Reply