хочешь начать зарабатывать онлайн? Проходи быструю регистрацию в онлайн казино Пинап и забери свой выигрыш!

“Kesintisiz ve yüzde 99.9 servis sürekliliği garantisi veriyoruz”

FATMA AYKILIÇ, NETFACTOR KURUMSAL SATIŞ MÜDÜRÜ

Veri merkezleri, verilerin depolanması, işlenmesi ve dağıtılmasını amaçlayan, kritik bilgi işleme kaynak­larının kontrol altında tutulmasını sağlayan bilgisa­yar ve ağ donanımlarının çok yoğun toplandığı güvenli or­tamlardır. Verileriniz, aynı ortama toplanmış sunucular ve ilgili donanımlar ile her türlü altyapı güvenliği sağlanmış binalarda muhafaza edilmektedir. Profesyonel tasarlanmış veri merkezlerinden hizmet alarak pahalı sistem odası ma­liyetlerinden kurtulup, aynı zamanda sürekliliği gerektiren IT masraflarını da azaltmış olursunuz.

Veri Merkezleri günümüzün iş dünyasında süreklilik anla­mında  merkezi yönetim açışından vazgeçilmez bir ihtiyaç­tır ve büyük önem taşımaktadır. Yedekli data hattı, elektrik ve klima sistemleriyle, bugünün veri merkezleri, 7 gün 24 saat kesintisiz çalışan güvenli gerçek zamanlı monitörleme sağlayan yönetim platformlarını içeren ortamlardır.

32-47-20

“VERI MERKEZLERININ HEM BINA HEM DE VERI GÜVENLIĞINE HASSASIYETLE ÖNEM VERMELERI GEREKMEKTE”

Veri Merkezi hizmetlerinde kurumsal firmaların tercih edilmesi hizmet sürekliliği ve kalitesi açısından önemlidir. Firmaların, verilerini uzman ekiplerin desteğinde, güveni­lir ortamda tutmaları dikkat etmeleri gereken ana unsur­lardır. Veri Merkezlerinde data hattının, birbiriyle yedekli servis sağlayıcılardan oluşması tercih edilmelidir.

Veri merkezlerinin hem bina hem de veri güvenliğine hassasiyetle önem vermeleri gerekmektedir. Veri merke­zi binalarında 7/24 güvenlik görevlisi, güvenlik kamerası, yangın söndürme sistemi, alarm sistemi, manyetik kartlı ve şifreli kapılar, giriş/çıkış kayıt-kontrol sistemi mevcut olup olmadığına bakılmalıdır. Ayrıca alt yapıda kullanılan tüm cihazlar (Jeneratör, UPS-Yedekli Aküler, Klimalar vs…) ile havalandırma ve kablo tesisatı, ilgili güvenlik standart­larına uygunluğu incelenmelidir.  Data güvenliği tarafında da tüm önlemler alınmış olmalı, onanım tarafında da, ci­hazlar, cihaz üniteleri ve parçalarının yedeği hazır bulun­durulmalıdır.

Fiziksel altyapı enerjisinin kullanımının yönetilmesi ta­sarruf imkanı sunar. Firmamızda dış hava sıcaklığı 18 de­recenin altında olduğunda veri merkezinin soğutulması için dışarıdaki soğuk hava kullanılarak enerji maliyetimizi azaltmaktayız. Kendi yazılımımız olan yönetim paneli sa­yesinde, tüm iş ve işlemler bürokrasiye boğulmadan hızlı ve ekonomik olarak yapılabilmekte.

Veri Merkezimizde ihtiyaç duyulan cihaz ve ekipmanların toplu alım yapılarak maliyetlerin düşürülmesi amaçlan­maktadır. Birbirine yedekli olarak çalışan, aktif soğutma kapasitesi 320.000 BTU olan, toplam 20 KVa güçte dört adet Dual, iki adet single DAIKIN klima ile soğutma ya­pılmaktadır. Toplam 120 KVA MAKELSAN UPS’lerimiz birbirine yedekli ve paralel olarak ihtiyaç doğrultusunda artırılabilmektedir. Akülerin her birinin kontrolleri tek tek periyodik olarak yapılmakta, arıza işareti göstermese bile standart kullanım süresi sonunda değiştirilmektedir.

AKSA jeneratörümüz, kesintisiz 48 saate kadar çalışabil­mektedir. Gerek duyulduğu takdirde, çalışırken paralel olarak jeneratör eklemeye imkân sağlayan aktarma pa­nolarımız mevcuttur. Jeneratörün periyodik bakımı has­sasiyetle yapılmakta, 7/24 her an çalışmaya hazır durum­da tutulmaktadır.

32-47-19

“KURUMLARA VERI DEPOLAMA ÇÖZÜMLERIMIZI IHTIYAÇLARINA VE KAPASITELERINE GÖRE PROJELENDIREREK HIZMET SUNUYORUZ”

Veri merkezimizde, sunucu kiralama, sunucu barındır­ma, NetCloud, NetVps Hizmetlerini, Firewall kiralama, CDN kiralama hizmetlerini vermekteyiz. Microsoft Silver Partner olarak verdiğimiz hizmetler arasında Microsoft Hosted Exchange, Microsoft Hosted CRM, Microsoft Of­fice 365 yer almaktadır. SPLA Partner olarak da Microsoft Lisans Kiralamaları yapmaktayız. Ayrıca müşterilerimiz için, ayrı UPS sistemi, ayrı soğutma sistemi, akıllı sayaç­larla donatılmış, verimli ve güvenilir tasarlanmış VIP DC alanımızı da hizmetimiz mevcuttur.

Ana operatörümüz tarafından öncelikli olarak sağlanan bir DDOS önleme sistemimiz mevcut. 10Gbit ve üstü ataklara kadar engelleyebildiğimiz gibi atak sırasında so­runsuz hizmet vermeye devam etmekteyiz. Juniper, Cis­co, Cyberoam ve sistem yapısına göre değişmekte olan firewall güvenlik çözümleri sunuyoruz. Kurumlara veri depolama çözümlerimizi, ihtiyaçlarına ve kapasitelerine göre projelendirerek sunuyoruz. NAS (Network Attached Storage) Çözümleri , SAN (Storage Area Network) Çözüm­leri, Veeam Backup & Replication, Felaket Kurtarma / Di­saster Recovery  çözümlerini müşterilerimize hizmet ola­rak sunmaktayız. 3 farklı operatör hattı tarafından yedekli çalışmaktayız. Destek ekibimiz tarafından 7/24 sistem ve Network monitor edilmektedir.

Bilgisayar ağımıza, yetki seviyelerine göre sınırlı, kontrol­lü ve şifreli erişim sağlanmaktadır. 5651 Uyumlu, zaman damgalı LOG kayıtları, DDOS, Firewall, Antivirüs, Antis­pam hizmetlerimiz vardır. Bir NetFactor yazılımı olan Online Yönetim Paneli ile, dört adet LCD Ekran üzerin­den sistemi, 7/24 anlık izliyor (network monitoring) ve bu olanağı hizmet alan kurumlara da sunabiliyoruz.

Yine NetFactor tarafından geliştirilen Online Ticket Sis­temi kanalıyla her talebe, Cisco ve Microsoft Sertifikala­rına sahip profesyonel teknik Uzman ve mühendisler ile 7/24 anında canlı teknik destek verilmektedir. Ayrıca, Teknik desteği, vardiya sistemiyle çalışan uzmanlarımız ile kesintisiz ve yüzde 99.9 UPTIME (Servis Sürekliliği) garantisi ile veriyoruz. Referanslarımız arasında, Ogilvy Reklam Ajansı, Istanbul Gayrimenkul Değerleme, Colga­te, Capitol AVM, Taştanlar Turizm, Ramada Otel, Aktek, Foreks Bilgi Dağıtım Hizmetleri, Unilever, Önalanlar İn­şaat, Ofton İnşaat, Prima Power Makina, Elma Sepeti gibi birçok kurumsal firmalar mevcuttur. Veri merkezimizde uluslarası firmalara şu an az sayıda hizmet vermekteyiz. Hedefimiz bu sayının artmasını sağlamak. Bununla ilgili olarak görüşmeleri artırmaya çalışıyoruz, tanıtım ve fuar çalışmalarına devam ediyoruz.

Leave a Reply