Liderlervadisi.com, Dr. T. Fikret Yücel Ödülü’ne layık görüldü

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV)’nın Türkiye’deki özel sektör tarafından yürütülen Ar-Ge ve teknolojik yenilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla verdiği Dr. T. Fikret Yücel Ödülü, Liderlervadisi.com’a  verildi.

Liderlervadisi.com, düzenlenen ödül töreninde finaliste kalan on çalışma arasından İNOVASİST şirketinin Kurucu Ortağı ve CEO’su Metin Uçucu, liderlervadisi.com çalışması ile birinciliğe layık görüldü.

Dr. T. Fikret Yücel’in takdim ettiği ödül ardından kısa bir konuşma yapan Metin Uçucu yaklaşık 2,5 yıldır bu platformu geliştirmekle uğraştıklarını ve birçok kişinin uzunca bir süre bu proje için emek harcadığını vurguladı.

İnovasyon dünyasında mühendislikten yöneticiliğe kadar girdiği her kurumda adeta bir idol haline gelen bir duayenin ismi ile anılan bir yarışmada ödül alıyor olmanın kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Uçucu, “Biz bu yola çıktığımızda temel amacımız girişimcilerin ve teknoloji girişimlerinin önüne çıkan bariyerleri kaldırmaktı. Yenilikçi fikir sürecinden pazara çıkıncaya kadar girişimcilerin, inovasyon yapmak isteyen insanların ve kurumların önüne çıkacak bariyerleri bir şekilde çözecek yazılım çözümleri geliştirmeyi hedeflemiştik. Platforma birçok yenilikçi özellik kazandırmayı arzu ediyorduk. Bunlardan bir tanesi fon merkezi adını verdiğimiz ve bütün finansman kaynaklarına erişimi birkaç dakikaya düşüren bir uygulama oldu. Aynı şekilde kaynaklara ulaşımı ve inovasyon sürecini hızlandırmak için buna benzer altı-yedi uygulama geliştirdik. Bir sosyal medya platformu etrafında sosyal medyanın sağladığı iletişim olanakları ile bunu kolaylaştırıcı hale getirdik. Umut ediyoruz ki Türkiye’de inovasyon sürecine katkı sağladıktan sonra bunu yurtdışına açarak leadersvalley.com ismi ile inovasyon alanında bir Türk markası kurma hedefimiz var.” dedi.

İnovasyon dünyasının önde gelen isimleri ile birlikte yıllardır süregelen Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirilen liderlervadisi.com ile hibe, teşvik, kredi vb. fon destek programlarına, uzmanlara, danışmanlara, yatırıcılara ve yatırımcı arayan teknolojilere erişildiği gibi yenilikler de paylaşılıyor.

TTGV Yönetim Kurulu Eski Başkanı Dr. T. Fikret Yücel adına düzenlenen ödül programı ile özel sektör tarafından yürütülen Ar-Ge ve teknolojik yenilik faaliyetlerinin çıktılarında niteliksel ve niceliksel gelişmeleri teşvik etmek amacıyla, bu alanda Türkiye’ye yönelik entelektüel düzeydeki faaliyetlerin desteklenmesi amaçlanıyor.

Ödül, Türkiye’deki “Ar-Ge Yönetimi”, “Yenileşim Yönetimi”, “Teknoloji Yönetimi” veya “Teknolojinin Ticarileştirilmesi” süreçlerinin veya ilgili politikaların geliştirilmesini ilgilendiren alanlarda araştırma, geliştirme ve yenilik çalışmaları gerçekleştiren kurumlara ve kişilere veriliyor.

 

 

 

Leave a Reply