QlikView Türkiye, İş Ortağı Bilgera ile İş Zekası Çözümlerini Tanıttı

QlikView Türkiye, İş Ortağı Bilgera ile Düzenlediği Etkinlikte Perakende Sektöründe Değişen Tüketici Beklentilerine Yönelik Qlik İş Zekası Çözümlerini Katılımcılar ile Paylaştı

QlikView Türkiye, 8 Nisan Çarşamba günü Limak Euroasia Luxury Hotel’de iş ortağı Bilgera Yazılım’la birlikte gerçekleştirdiği “Focus with QlikView”  toplantısında FMCG sektöründe faaliyet gösteren müşterileriyle birlikte, Perakende sektörünün önemli oyuncularını da bir araya getirdi.

QVYeni_White (2)

 

Toplantının açılış konuşmasını Bilgera Yazılım Genel Müdürü Umut Sevin gerçekleştirdi. Sevin, ‘’2007 yılından itibaren öncelikle mobil teknolojilerine odaklandık, ardından İş Zekası gündeme geldi. Müşteriler raporlarına online ve hızlı bir şekilde erişebilmek isteyince çalışmalarımıza bu doğrultuda yön verdik. Amacımız da zaten veriye daha hızlı ulaşmaktı. 2012 yılında dünya genelinde bir araştırma yaptık ve 2013 yılında QlikView ile OEM anlaşması gerçekleştirdik’’. Son dönemde özellikle bulut teknolojileri üzerinde yoğunlaştıklarını belirtten Sevin , ‘’Focus programlarını buluta taşıyoruz. Raporlama uygulamalarını ise mobil ortamlarda geliştirme yapılabilen, Qlik’in yeni ürünü Qlik Sense ile devam ediyoruz” dedi.

qlikview_toplanti

QlikView Türkiye Yönetici Ortağı ve CEO’su Ümit Altınay da, tüm Türkiye ve tüm şirketleri kapsama hedefinde doğru iş ortaklarının önemine dikkat çekti. Bilgera’yı bu konuda önemli stratejik ortak olarak tanımlayan Altınay, ‘’Büyüyen verinin doğru biçimde analiz edilmesi giderek önem kazanıyor’’ dedi. Türkiye’de bu konuda birçok başarı hikayesinin oluştuğunu vurguladı.

QlikView Türkiye Satış Müdürü Can Doğu konuşmasında, Perakende sektöründe müşterilerin yeni alışkanlıklarının keşfedilmesinin önemine değindi. Doğu, “ Perakende sektöründe farklı kanallardan, çok farklı veriyi topluyoruz. Bunları birleştirmek ve geliştirmek gerekiyor. Değişen müşteri alışkanlıklarını izlemek, takip etmek şart” diyerek sonlandırdığı konuşmanın ardından söz alan Qlik EMEA Perakende Pazar Geliştirme Direktörü Paul Winsor, Perakende sektöründeki son trendler ve Omni-Channel Uygulamalarının Perakende sektöründe yarattığı köklü değişimler hakkındaki keyifli sunumu ve Qlik’in yeri ürünü Qlik Sense ile gerçekleştirdiği Omni-Channel demosu ile sektöre yönelik Qlik çözümlerini katılımcılara tanıttı.

Toplatının son bölümünde, TNB Bilgi Görüntüleme Sistemleri İş Geliştirme Başkanı Hakan Çoruh ile Numil Satış Müdürü Esat İhsan Kocager de kurumlarında yürüttükleri QlikView İş Zekası projelerini anlattıkları birer sunumla yer aldılar.

 

.

Leave a Reply