RSA Security Analytics görünürlüğü uç noktadan buluta kadar genişletiyor

Yeni Esnek Paketleme Kullanıcılar için Maliyet Etkin, Kurumsal Çapta Görünürlük Sağlamalarına Yardımcı Oluyor  

EMC’nin güvenlik birimi RSA, altyapı korumasını buluta taşıyan RSA Security Analytics’e yeni özellikler eklendiğini açıkladı. RSA Security Analytics, kurumlara gereken ortamı sağlayarak günümüzün gelişmiş saldırılarından etkilenmeden önce algılama ve karşılık vermesi için tasarlandı. Bu yeni sürümde, doğrudan kullanıcıların karşı karşıya kaldığı web ve mobil uygulamalar üzerinden gelen saldırılar görüntülenebiliyor ve ek olarak veri mahremiyeti özellikleri ekleniyor. Buluta kadar uzanan yeni güvenlik yapısının yanı sıra RSA Security Analytics, daha iyi maliyet etkin müşteri kurulum ölçeğine daha iyi yatırım olanağı tanıyan üretim tabanlı fiyatlamayı da kapsayan yeni fiyat ve paket seçenekleriyle geliyor. Buna ek olarak müşteriler, var olan depolama yatırımlarını da sürdürebilme imkanı yakalıyorlar.

Kayıtlar yapbozun en değerli parçalarını oluştururken, önleyici kontrol için gerekli gözetimi yapmakta yetersiz kalıyorlar. Ayrıca gelişmiş saldırıları belirlemede de kayıtlar yeterli olmuyor. Birçok başarılı saldırı yalnızca kayıtlarla keşfedilemiyor. Bununla birlikte kayıt tabanlı Security Incident ve Event Management (SIEM) sistemleri bile bir saldırının sinyallerini algılarken çabuk karşılık verecek ve saldırıyı bertaraf edecek güvenlik analizini gerçekleştirmek için gerekli parçaları bir araya getiremiyor. Bunun yerine hızla hareket etmeye yaracak çözümü olumsuz etkileyen uyarılarla analistleri yanlış yönlendiriyor.

Güvenlik ekipleri, bir saldırıdan tamamen korunma, belirti görüldüğü anda yanıt verme süresini hızlandırma ve işleyişi olağan akışına döndürebilmek için çok yönlü ve entegre güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyuyor. RSA Security Analytics, kayıtları ağ paketlerinden, uç noktalar da ve şimdi de buluttan aldığı verilerle birleştirmek için tasarlandı. RSA Security Analytics işletmelerin, toplanan veriler sayesinde kuruma özel gizli bilgileri ortaya dökecek açıklar oluşmadan önce yanıt verebilmesi için hedef, saldırganın stratejisi ve organizasyon içindeki hareketleri ile saldırının büyüklüğünü tamamıyla ve hızla anlamasına yardımcı oluyor. Ayrıca bu sürüm, işletmelerin hem saldırılara hem de doğrudan kritik web ve mobil uygulamalar üzerinden kullanıcıları hedef alan dolandırıcılık faaliyetlerine karşı koruma sağlanmasına yardımcı olan RSA Web Threat Detection’ın kurumsal saldırılarla uygulamalardaki açıklar arasında bağlantı kurmasını sağlayan özelliğini de sunuyor.

RSA Security Analytics, yeni veri gizliliği özelliklerini barındıracak şekilde tasarlandı. Bu özellik, güvenlik analistlerine işletmenin ya da çalışanların en hassas verilerini açmadan değerli içgörüler sağlıyor. Spesifik bilginin gözden geçirilmesi özelliği kullanıcıların veri gizliliğini ihlal etmeden işletmelerin güvenliğine odaklanmalarının önünü açıyor. RSA Security Analytics için tüm bu yeni özellikler bu çeyrekte piyasaya sunulacak.

 

Leave a Reply