SAP İnovasyon Forum Gerçekleşti

SAP İnovasyon Forum’da fikirden ürüne giden inovasyon döngüsünde teknoloji ile sadeleşme ve farklılaşma yöntemleri ele alındı.

 

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, “İnovasyonu sürdürülebilir kılmak için müşterilerimizin ve pazarın temel motivasyonlarını sorgulamaktan  vazgeçmemek gerekiyor. Pazarı yeniden şekillendirecek yaratıcı fikirler ortaya çıktıktan sonra da bu fikirleri hızlıca hayata geçirebilmek çok önemli. SAP’nin kurumlara hız ve çeviklik katarak inovasyon döngülerinde avantaj elde etmelerini sağlayan ve şimdiye kadarki en büyük inovasyonu olan S/4HANA bu sorular sayesinde geliştirildi” dedi. SAP İnovasyon Forum’da Yılın Teknolojik Dönüşüm ve İnovasyon ödülleri de sahiplerini buldu.

SAP, “Gerçek inovasyonu harekete geçirecek kıvılcım nasıl yaratılır?” sorusunun cevabını tartışmak üzere iş dünyasını Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen SAP İnovasyon Forum’da bir araya getirdi.

SAP İnovasyon Forum’da iş dünyasının değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek BT yaklaşımları, nesnelerin interneti, büyük veri, dijital dönüşüm gibi kavramlar ele alınırken; kurumların sadeleşerek işlerine odaklanabilmelerine imkân veren çözüm ve deneyimler de masaya yatırıldı.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin’in sunumu ile başlayan SAP İnovasyon Forum tiyatro oyuncusu ve iş adamı Ali Poyrazoğlu’nun “İnovasyon-Değişim-Dönüşüm” başlıklı sunumuyla devam etti.

SAP Genel Müdürü Zeynep Keskin açılış konuşmasında: ‘‘İnovasyon, farklı algılamayı, etrafımızda olmayanları görmeyi, ‘neden’ ya da ‘neden olmasın’ diye sormayı, hayal gücünü ortaya çıkarmayı gerektiriyor. İnovasyon söz konusu olduğunda ilham aldığımız birçok nokta bulunuyor. İnovatif düşünce, kimi zaman doğadan, kimi zaman mevcut çözümleri farklı bir yaklaşımla ele almaktan kimi zaman ise problemden besleniyor. Ancak süreç, inovasyonu gerçekleştirmek ile bitmiyor. Onu sürdürülebilir kılmak da oldukça önem taşıyor. Başarıyı tetiklemek için temel soruları sormayı asla bırakmamalıyız. . Geçtiğimiz Şubat ayında bu vizyon ile yeni ürünümüz S/4HANA’yı lanse ettik. Bu inovasyonu yaparken ‘neden iş yapışımız daha hızlı ve basit olmasın’ temel sorusundan yola çıktık ve yepyeni bir sayfa açtık. 400 milyon satır kod gözden geçirildi ve yüzde 80 oranında sadeleştirildi. Çünkü inovasyonun temel taşının, aynı konuyu farklı bir bakış açısıyla ele almak olduğunun bilincindeydik ‘’dedi.

Dijital dünyanın yeni nesil çözümü S4/HANA SAP İnovasyon Forum’da

SAP 40 yılın üzerindeki deneyim ve uzmanlığını dijital çağın ihtiyaçlarına göre tasarlayarak 1992 yılında lanse ettiği ERP çözümü R3’ten bu yana en büyük inovasyonu olan ve kurumlara veriyi gerçek zamanlı işleme imkanı sunan SAP S/4HANA’yı 2015 yılında tüm dünyada duyurdu.

SAP başarılı projeleri ödüllendirildi

S/4HANA lansmanını yapan SAP Türkiye Satış Direktörü Musa Zorbozan yılın başarılı projelerinin ödüllendirdiği tören sırasında “Kurumların başarıya giden yolculuğunu biz de en yalın ve güncel teknolojilerle desteklemenin heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

Forum’da ayrıca SAP’nin global sosyal sorumluluk vizyonu kapsamında Ashoka Vakfı ile yürüttüğü kurumsal sosyal girişimcilik programı “Hızlan FarkYarat” için seçilen inovatif projeler de tanıtıldı. Ashoka Avrupa – Türkiye Ülke Temsilcisi Matthias Scheffelmeier SAP’nin desteğiyle yürüttükleri program hakkında bilgi paylaşırken kazanan girişimciler de kendi projelerini katılımcılara aktardılar.  SAP Türkiye, toplum için katma değer üretme amacıyla geliştirdiği ve sosyal girişimcilik ekosistemini büyütmeye odaklanan “Hızlan FarkYarat” projesi için seçilen ve Türkiye’deki dezavantajlı gençleri güçlendirmeyi hedefleyen bu beş projeye bir yıl boyunca destek vereceğini açıkladı.

 

 

 

Leave a Reply