Software AG Greyhound Lines’ın BT altyapısını modernize ediyor

Kuzey Amerika şehirlerararası otobüs operatörü Greyhound Lines, BT altyapısını modernize etme kararı aldı. Yönetim, fiyatlandırma, müşteri deneyimi ve yük taşıma alanında birçok geliştirme gerektiren bu dönüşüm, Software AG işbirliğinde gerçekleşecek. Software AG’nin teknolojileriyle yenilenen Greyhound otobüs operatörünün BT altyapısı, yeni bir “sürtünmesiz ticaret” sistemi oluşturuyor. Online satın alma deneyiminin iyileştirildiği bu sistemde şirket, tüketicilere her an en iyi fiyattan yol ücreti sunabiliyor. Müşteri odaklı bir strateji uygulamaya başlayan Greyhound, bu sayede tüketicilerin ihtiyaç ve eğilimlerini daha yakından takip edip daha cazip fırsatlar sunabiliyor.
Software AG’nın sunduğu teknolojiler, aynı zamanda Kuzey Amerika’nın en büyük şehirlerarası otobüs firmasının operasyonlarını gerçek zamanlı analizler ile yürütmesine yardımcı olacak. Bu sayede firma, rota, otobüs kapasitesi, yolcu miktarı ve mevcut otobüs bilgileri gibi unsurlarla ilgili daha etkin bir yönetim stratejisi geliştirebilecek.
Software AG işbirliğinin, Greyhound’un BT alanındaki en önemli yatırımlardan biri olduğunu söyleyen Greyhound Lines CIO’su Chris Boult, dönüşüm sürecine dair şunları söyledi: “Şu anda kurumsal süreçlerimizin ve BT sistemlerimizin tamamını kesintisiz bir şekilde entegre ediyoruz. Entegrasyon aşamasını tamamladığımızda, yürüttüğümüz gerçek zamanlı analizler ile müşterilerimizin tercihlerini daha iyi anlayacak, fiyatlandırma stratejilerimizi iyileştirecek ve ciro artışına yönelik politikalarımızı yeniden gözden geçireceğiz. Software AG işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz bu BT dönüşümü, geliştirilmiş ve kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyiminin kapılarını açacak.”
Software AG Kuzey Amerika CEO’su Jay Johnson ise, Greyhound’un BT dönüşümüyle ilgili olarak şunları söyledi: “Şu anda CIO’ların üzerinde çok büyük bir baskı var. Yöneticiler ve karar vericiler CIO’lardan, uygulamalar, cihazlar ve kullanıcılar tarafından oluşturulan uçsuz bucaksız veri denizinden anlamlı içgörüler elde etmelerini istiyor. Hızla akan bu verileri etkin bir şekilde ayıklamanın ve yönetmenin tek yolu, sağlam bir entegrasyon altyapısı kurmaktır. Greyhound’un bu ihtiyacı karşısında biz de Software AG olarak kapsamlı ve bütüncül bir entegrasyon stratejisi oluşturarak dijital işletme olma yolunda ilerleyen firmaya ürün portföyümüzün tüm avantajlarını sunma kararı aldık.”

Leave a Reply