Teleperformance Türkiye “En İyi Outbound Kampanyası” kategorisinde dünya birincisi oldu

Bu yıl Amerika, Asya, EMEA ve Küresel Contact Center World Events kapsamında uluslararası çağrı merkezi endüstrisinin en iyilerini 10. kez buluşturan Contact Center World Awards’ın “En İyi Outbound Kampanyası” kategorisinde dünya birinciliği ödülünü Teleperformance Türkiye’ye verdi.

Las Vegas’ta düzenlenen törende Teleperformance Türkiye adına ödülü alan Teleperformance Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tülay Doğrular “Dünyanın En İyi Outbound Kampanyası”nın yaratıcısı olarak konumlandırılmaktan büyük onur duyduklarını dile getirdi. Doğrular, “Tüketici elektroniği alanında Türkiye’de ve dünyada KOBİ’lere yönelik gerçekleştirilen ilk outbound satış kampanyası olma özelliğini taşıyan kampanyamız, elde ettiğimiz başarılı sonuçlar nedeniyle dünya finallerinde Değerlendirme Kurulu’nun ve diğer katılımcıların takdirini kazandı. İş ortağımız Samsung ile birlikte gerçekleştirdiğimiz etkili outbound projemizde doğru profilleme yapıp sağlam bir veritabanı oluşturarak, özelleştirilmiş bir CRM altyapısı üzerinde çalıştık ve ilk baştaki satış hedeflerimizi 10 kat aştık. Bu başarılı sonuçlar, dünya birinciliği açısından dikkate değer bir çıktı olarak ele alındı. Etkin müşteri yönetimimiz, doğru kampanya mailinglerimiz, çeşitli sadakat programlarıyla KOBİ ilişkilerini güçlendirmemiz ve Samsung’un piyasaya sürdüğü farklı ürün grupları için farklı satış kanalları yaratmış olmamız, çağrı merkezi sektörünün en saygın yarışmasının ‘En İyi Outbound Kampanyası’ kategorisinde dünya birincisi olmamızı sağladı. Başarımızın dünya çapında tescil edilmesi hepimiz için gurur verici bir gelişme” dedi.

Samsung Electronics Türkiye Kurumsal İş Birimi Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen ise, ödül alan outbound kampanyasıyla ilgili şunları söyledi: “Uluslararası arenada dünyanın en iyileri ile bir arada anılmaktan ve Türkiye’yi bu platformda temsil etmekten gurur duyuyoruz. Akıllı telefonlardan profesyonel görüntüleme ekranlarına, yazıcılardan taşınabilir sabit disklere varan çok çeşitli ürün gruplarımızla dijital çağın sunduğu yenilikçi teknolojileri, KOBİ’lere sunma ve müşterilerimizle sadakate dayalı bir ilişki geliştirme konusunda elde ettiğimiz bu başarı, dünya çapında da sektörümüzün sınırlarını zorladığımızın bir göstergesi” dedi.

Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan, “‘Global Standartlarda Yerel Mükemmellik’ ilkesiyle iş ortaklarımıza sunduğumuz katma değerli hizmetlerimiz, bir kez daha ödüllendirildi. Teleperformance Türkiye ekibi olarak, esnek ve çevik iş modelimiz, güçlü teknolojik altyapımız ve benzersiz CRM uzmanlığımız ile küresel bir oyuncu olduğumuzu kanıtlamış olduk. Bu vesileyle ‘En İyi Outbound Kampanyası’ kategorisinde aldığımız dünya birinciliği ödülümüzü, tutku, azim ve kararlılıklarıyla bu başarının gerçekleşmesini sağlayan, İstanbul ve Uşak lokasyonlarımızdaki 2 binden fazla çalışanımıza adıyorum.” dedi.

 

Leave a Reply