Univera’da Bilgileriniz Güvende

Univera, ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Hazırlık Sürecinden sonra belgeyi almaya hak kazandı…

Univera, Müşteri Bilgilerinin ve Kurumsal Bilgilerin korunması ve risklerin azami seviyeye indirilmesine olanak sağlayan ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini almak için kolları sıvadı. Eylül 2014’te başlayan süreç, 2015 Mart Ayında gerçekleşen denetimin ardından tamamlandı.

Univera Center’da 10 Haziran tarihinde düzenlenen törenle, belgesini Proks Belgelendirme Genel Müdürü Alper Öztürk’ten alan Univera, hizmet kalitesine artı bir değer olarak ISO/IEC 27001:2013’ü de ekledi. Bu süreçte Bilgi Güvenliği Yöneticiliği görevini de üstlenen Univera Yazılım Destek ve Çağrı Merkezi Yöneticisi Özge Akbaba, Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Necmettin Türer başta olmak üzere, sürece destek veren Univera Yöneticileri de hazır bulundu.

Univera Bilgi Güvenliği Süreç ve Dokümantasyon Yöneticisi Özge Akbaba “Kurum Kültürümüz ekip çalışmasına çok yatkın. Süreçte Univera Ekibi her zaman çok destek oldu hatta süreci Bilgi Güvenliği Maskotumuz “Topsy” ile eğlenceli hale getirdik. Bu nedenle bizim için kısa sürede çok fazla işi başardığımız bir süreç oldu” dedi.

Bilgi Güvenliği IT Operasyon Yöneticisi Necmettin Türer ise “Gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde müşteri bilgilerini topluyoruz. Bu nedenle Univera olarak en çok önem verdiğimiz konu bilgi güvenliği. ISO/IEC 27001:2013 ile de bunu belgelendirmiş olmak güzel.” diyerek görüşlerini paylaştı.

 

Leave a Reply