Yellow Pages, Yext ile İşbirliğini Genişletiyor

 

Kısa süre önce DataWorks tarafından satın alınan Yellow Pages, bu işbirliğiyle, lokasyon bazlı dijital pazarlamaya Türkiye’de hızla artmakta olan talebi, Yext’in gelişmiş teknolojisiyle karşılayacak.

Dijital bulunurluk yönetim şirketi Yext ile Yellow Pages’ın yayıncısı DataWorks, işbirliklerinin çerçevesini genişlettiklerini açıkladılar. Bu genişleme,  DataWorks’e Yext’in gerçek zamanlı bulunurluk yönetimi yazılımı ile Türkiye’deki büyük, orta ve küçük ölçekli kurumların yeni müşterilere ulaşmalarına yardımcı olmada kullanmasını sağlayacak.

Yext ve Yellow Pages, işbirliklerinin  başlangıcını geçtiğimiz yıl duyurmuşlardı. Bu işbirliği YellowPages.com.tr’yi, Yext’in dünya üzerinde 90’ı aşkın yayıncıyı içeren  PowerListings Global ağına dahil etmişti. Bunun sonucunda da Türkiye’de bulunan birçok uluslararası şirket, dijital bulunurluklarını ülkemizin bu en kapsamlı iş rehberi üzerinden yönetme olanağına kavuşmuştu.

İşbirliğinin genişlemesiyle birlikte Yellow Pages,  Yext’in yazılım olanaklarını kendi müşterileri için kullanabilecek. Bu da, sadece Türkiye’deki uluslararası şirketler için değil, aynı zamanda hem ülke içinde ve hem de ülke sınırları ötesinde dijital bulunurluklarını artırmak isteyen Türk firmaları içinde önemli bir gelişme anlamına geliyor.  Yext’in dijital bulunurluk yazılımı, anlık listeleme güncellemeleri, gelişmiş içerik ve kapsamlı analitikler gibi çok önemli özellikleriyle birlikte, firmaların bütün lokasyon verilerini tek bir ara yüzle yönetebilmeleri olanağını sunuyor.

Semin-Ozmorali

DataWorks Genel Müdürü Semin Özmoralı, “İlk iş olarak, Türk pazarına daha iyi hizmet verebilmek için Yext Dijital Bulunurluk Yazılımı’nın ayrıntılı lokalizasyonuna giriştik. Yellow Pages, kısa bir süre önce organizasyon, teknoloji ve verimlilik alanlarında bir üst seviyeye çıkma misyonuyla DataWorks tarafından satın alındı. Bizim Türkiye’deki Yellow Pages deneyimimizi, Yext’in herkese en iyi lokasyon bilgisini sunma amacını birleştiren bu işbirliği, ülkemizde dijitale karşı artmakta olan talebi karşılayacak çok güçlü ürün ortaya çıkarıyor. Yext  ile olan yeni işbirliğimiz, tam da bu misyona hizmet edecek bir gelişme” dedi.

Howard Lerman Square

Yext CEO’su ve Kurucu Ortağı Howard Lerman da görüşlerini, “Yellow Pages, Türkiye’nin en büyük online iş rehberidir. Bu açıdan Yellow Pages’in sadece PowerListing ağımıza katılmakla kalmayıp, teknolojimizi de kurumların hizmetine sunacak olması hem ürünümüzün etkinliğini artıracak ve hem de dijital bulunurluğun bir işletmenin performansı için ne denli önemli olduğuna dair farkındalığın global ölçekte artmasına yardımcı olacaktır. Yellow Pages’la büyüyen bu işbirliğimiz bizi heyecanlandırıyor ve Avrupa’da sürekli başarılara imza atmaya devam etmeyi hedefliyoruz” şeklinde açıkladı.

 

Leave a Reply