“Yeni kuşak veri korumasında standartları Acronis belirliyor”

AcronIs InternatIonal Başkanı Jan Jaap Jager

Acronis’in Yeni Kuşak Veri Koruma teknolojisi ile geliştirdiği tüm ürünler Acronis AnyData Engine ile güçlendirilmiştir. Dünyada  130 ülkede 5 milyonu aşkın son kullanıcı, 300 bini aşkın iş kullanıcısı Acronis çözümlerini  kullanmaktadır. Acronis çalışanlarının %40’ı AR-GE Bölümlerinde görev yapmakta olup, Acronis yatırımlarının %20’si ise AR-GE çalışmalarına yönlendirilmektedir.

Kurumsal mobilite ve kurumsal içeriğe güvenli erişim 2014 yılında Acronis’in odaklandığı iş alanlarından birisi oldu. Hızla yaygınlaşan mobil cihazlar, giderek artan mobil çalışan sayısı, mobilitenin getirdiği esneklik ve çalışan performansı üzerindeki olumlu etkileri mobiliteyi kurumların gündemine taşıyor. Ancak diğer yanda kurumsal bilgi varlıklarına yönelik olarak oluşabilecek güvenlik risklerinin de en aza indirgenmesi gerekiyor.
Acronis yılın son çeyreğinde pazara sunduğu Acronis Access ve Acronis Advanced Access çözümleriyle mobil kullanıcıların kurumsal sunucular üzerinde bulunan dosyalara güvenli biçimde erişebilmelerine, cihazlar arasında senkronizasyon yapabilmelerine ve kurum çalışanları ya da kurum dışındaki iş ortaklarıyla güvenli biçimde paylaşabilmelerine imkan veriyor. Acronis Access küçük ve orta ölçekli işletmeler, Acronis Advanced Access ise büyük ölçekli kurumlar için geliştirilmiştir.
Bugünün mobil dünyasında bir milyarı aşkın akıllı telefon, tablet kullanıcıların avuçları içinde bulunuyor. Mobil ofisler, mobil çalışanlar da bu dünyanın bir diğer gerçeği. Kurumlar çalışanlarının mobil durumda kurumsal ağa daha etkin biçimde bağlanabilmeleri için gerekli teknolojilere yatırım yaparken en önemli konu hiç şüphesiz güvenlik oluyor.
Ürün geliştirme stratejisinde kurumların kolay, hızlı ve güvenli biçimde mobiliteye geçmesini hedefleyen Acronis, Access ile kurumsal düzeyde güvenlik özellikleri sağlıyor.  Acronis Access çözümleri, güvenli dosya paylaşımına yönelik beklentileri karşılamak üzere tasarlanmıştır. Çözümler müşteri ortamına kurulduğundan BT yönetimleri içeriği eksiksiz biçimde kontrol edebilmekte, güvenlik ve uygunluğun sağlanmasını, çalışanların kendi cihazlarından kurumsal sistemlere güvenli bir biçimde bağlanmasını (BYOD) güven altına alabilmektedir.  Çalışanlar da kendi cihazlarından kurumsal sunucularda yer alan dosyalara güvenli erişim sağlarken, içerikleri diğer çalışanlar ve kurum dışındaki ilgililerle  güvenli bir biçimde paylaşabilmektedir.
Bulut kullanımı yaygınlaştıkça bulutta saklanan verilerin güvenliği de öne çıkıyor..  Acronis Access ve Acronis Access Advanced  müşteri ortamında yer aldığından,  müşteri veriyi tamamen kontrol edebilmektedir. Dosya sunucusunda, NAS, SharePoint ya da başka bir ortamda depolanan veriler için taşıma işlemine gerek duyulmaz.  Kapsamlı güvenlik fonksiyonları, kullanıcılar, uygulamalar ve veriler sağlananpolitika kontrolleri, BT yönetimlerine güvenli veri erişim ve paylaşım ortamları oluşturabilme ve  yönetebilme imkanı vermektedir..
2002 yılında kurulan Acronis, yedekleme, felaket kurtarımı ve güvenli erişim çözümleriyle Yeni Kuşak Veri Korumasında standartları belirlemektedir. Acronis’in Yeni Kuşak Veri Koruma teknolojisi ile geliştirdiği tüm ürünler Acronis AnyData Engine ile güçlendirilmiştir. Dünyada 130 ülkede 5 milyonu aşkın son kullanıcı, 300 bini aşkın iş kullanıcısı Acronis çözümlerini kullanmaktadır. Acronis çalışanlarının %40’ı AR-GE Bölümlerinde görev yapmakta olup, Acronis yatırımlarının %20’si ise AR-GE çalışmalarına yönlendirilmektedir.
Türkiye ofisini geçtiğimiz yıl kuran Acronis telekom, finans, üretim ve hizmet sektörlerindeki müşterilerine geniş bayi ağı ile hizmet vermektedir.
www.acronis.com twitter.com/acronis

Leave a Reply